Dolnośląskie: zatrzymano mężczyznę, który próbował umówić się z 14-latką  

Polska
Dolnośląskie: zatrzymano mężczyznę, który próbował umówić się z 14-latką  
KMP Wrocław
Mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzuty

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wrocławia, który próbował umówić się z 14-latką. Mężczyzna składał propozycję seksualną, a potem chciał doprowadzić do spotkania.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się cyberprzestępczością.

 

Był pewien, że pisze do dziecka

 

Podejrzany przekonany, że koresponduje z nieletnią, składał jej propozycję seksualną. Nalegał na obcowanie płciowego i poddanie się lub wykonanie innej czynności seksualnej. Do spotkania jednak nie doszło.

 

ZOBACZ: 34-latek umówił się z 12-latką. Na miejscu czekała policja

 

38-latek trafił do policyjnego aresztu. Dolnośląska policja ujawniła nagranie z zatrzymania mężczyzny. 

 

Wideo: Policjanci zatrzymują 38-latka, który próbował umówić się z 14-latką  

  

 

Biegli sprawdzą komputery i telefony

 

Funkcjonariusze przeszukali samochód i mieszkanie zatrzymanego. Śledczy zabezpieczyli trzy komputery i cztery telefony komórkowe. Zawartość tych urządzeń będą sprawdzać biegli - poinformował asp. szt. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

 

Mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzuty. Według śledczych będzie odpowiadał za składanie propozycji obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej małoletniemu poniżej 15 lat. Zarzut obejmuje także składanie propozycji produkowania lub utrwalania treści pornograficznych. Za to przestępstwo może grozić kara do 2  lat więzienia.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie