34-latek umówił się z 12-latką. Na miejscu czekała policja

Polska
34-latek umówił się z 12-latką. Na miejscu czekała policja
Małopolska Policja
Mężczyzna wysyłał mężczyźnie, który podawał się za 12-latkę intymne zdjęcia

Myślał, że przez internet umawia się z 12-latką. Wcześniej wysyłaj do niej intymne zdjęcia i składał seksualne propozycje. W centrum handlowym - gdzie się umówili - czekała na niego policja. 34-latkowi grozi teraz do 12 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu na komisariat w Zabierzowie (woj. małopolskie) zgłosił się mężczyzna, którego syn otrzymywał wiadomości od użytkowników jednego z internetowych czatów. Jego ojciec, chcąc sprawdzić, czego dotyczą rozmowy prowadzone na tym portalu, założył tam konto. Podając się za 12-letnią dziewczynkę, został zaczepiony przez jednego z użytkowników.

 

Wysyłał intymne zdjęcia

 

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że już początkowe treści były dwuznaczne. - Podejrzany rozmówca był pewny, że konwersuje z małoletnią i mimo tego zaczął jej składać propozycje seksualne, wysyłając przy tym zdjęcia swoich intymnych części ciała - wyjaśnił.

 

ZOBACZ TEŻ: Chciał uprawiać seks z 12-latką przy jej matce. Został zatrzymany, gdy czekał na kobietę

 

Efektem rozmów było spotkanie, do którego miało dość w okolicach jednej z krakowskich galerii handlowych. Na miejscu jednak - zamiast nastolatki - zjawili się policjanci. 34-latek, mieszkaniec powiatu krakowskiego, został przez nich zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

 

Przeszukali dom

 

Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy i pendrive. Teraz biegły zbada ich zawartość m.in. pod kątem posiadania treści pedofilskich.

 

ZOBACZ TEŻ: Pedofil chciał spotkać się z 13-latką. Miał reklamówkę pełną akcesoriów erotycznych

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty: składania propozycji seksualnych, prezentowania treści pornograficznych małoletniemu w wieku poniżej 15 lat, oraz usiłowania doprowadzenia osoby poniżej tego wieku do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej.

 

Sąd - na wniosek prokuratora - zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie