Nie żyje dziennikarka Maja Borkowska. Odeszła po długiej walce z chorobą

Polska
Nie żyje dziennikarka Maja Borkowska. Odeszła po długiej walce z chorobą
Facebook/ Maja Borkowska
Maja Borkowska była związana z radiową Trójką przez 20 lat

"Z ogromnym żalem informujemy, że Maja przegrała walkę z okrutną chorobą. O terminie pogrzebu poinformujemy jutro" - napisały w czwartek na Facebooku Mai Borkowskiej jej mama i siostra. Dziennikarka związana przez dwie dekady z radiową Trójką zmagała się z nowotworem.

Maja Borkowska pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia zaczęła w 1996 roku. Była reporterką, wydawcą serwisów informacyjnych. Przygotowywała również poranne wydanie "Zapraszamy do Trójki". Prowadziła cykle "Informator kulturalny", "Przegląd prasy" oraz "Komentatorzy". Z wykształcenia była polonistką. Studia ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Zrezygnowała po 20 latach

 

Ze stacji zdecydowała się odejść w 2016 roku, gdy w rozgłośni zaczęły się zmiany kadrowe. Zwolniono wtedy m.in. Pawła Sołtysa i Jerzego Sosnowskiego. Z końcem października, do "Gazety Wyborczej" przeszedł Michał Nogaś. Borkowska, jak podkreśliła - dobrowolnie - pożegnała się z Trójką w grudniu 2016.

 

- Może 20 lat to już zbyt długo? Może nie powinno się kochać czegoś aż tak mocno... Ale to było moje miejsce na ziemi. Moje radio - napisała. - A przede wszystkim było i jest to radio Słuchaczy i to Im należy się największy szacunek. Dziękuję za wszystko - stwierdziła. 

 

Następnie, przez prawie rok, pracowała jako serwisantka na antenie Polskiego Radia 24. Z rozgłośnią rozstała się w lutym 2018 roku.

 

ZOBACZ: Krzysztof Leski nie żyje. Znany dziennikarz został zamordowany

 

"Dziewczyny, badajcie się"

 

Borkowska regularnie publikowała w mediach społecznościowych. W październiku zachęcała kobiety do wykonywania USG piersi.

 

"Dziewczyny, badajcie się! Wiem, co mówię" - pisała dziennikarka.

 

ac/bas/ polsatnews.pl, wirtualnemedia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie