Nowy trend na TikTok'u. Straż pożarna ostrzega

Świat
Nowy trend na TikTok'u. Straż pożarna ostrzega
Needpix/zdj. ilustracyjne
Strażacy ostrzegają przed niebezpieczną zabawą.

Nowy niebezpieczny trend polega na wkładaniu części ładowarki iPhone'a do gniazdka, a następnie włożeniu monety do wejścia USB lub wrzuceniu jej między ładowarkę a gniazdko. Nowa moda, która opanowała TikTok, może doprowadzić do pożaru - ostrzega straż pożarna.

Po zamieszczaniu w sieci nagrań prezentujących połykanie kapsułek piorących, nowa niebezpieczna moda opanowała TikTok. Na filmiki można często trafić na kontach należących do młodych osób.

 

Trend może doprowadzić do powstania iskier, uszkodzenia instalacji elektrycznej, a nawet wywołania pożaru - ostrzegają strażacy. W ostatnim czasie straż pożarna dwa razy interweniowała w Massachusetts.

 

ZOBACZ: Co piąty nastolatek był ośmieszany w internecie. Film youtubera ostrzega przed sextingiem

 

Pierwsze zgłoszenie pochodziło z Holden. Zaniepokojona matka przesłała zdjęcie przypalonego gniazdka do punktu informacyjnego straży pożarnej. Drugie dotyczyło zdarzenia z Westford Academy. 

 

 

Uczniowie wywołali pożar 

 

Dwóch uczniów Westford Academy wrzuciło monetę między gniazdko a ładowarkę, co doprowadziło do powstania iskier i dymu. Żaden z uczniów nie ucierpiał. 

 

 

- To prawie jak eksplozja. Prąd napędza ładowarkę i monetę - co powoduje, że staje się ona stopionym metalem - powiedział Edward Bradley, szef straży pożarnej w Playmouth. 

 

Według "Boston Herald" uczniowie z Westford Academy niebawem mogą usłyszeć zarzuty.

 

ZOBACZ: Pomylił chmury z dymem. Postawił na nogi ponad 100 strażaków

 

- To było wielkie zakłócenie dnia szkolnego - powiedziała Jeniffer Mieth, rzeczniczka straży pożarnej. 

 

Na miejsce zdarzenia wezwano również elektryków, którzy sprawdzali, czy przez całe zdarzenie nie ucierpiała instalacja elektryczna. 

 

Strażacy walczą z niebezpiecznym trendem 

 

Służby chcą uświadomić młodym osobom, że ich zabawa może mieć śmiertelnie niebezpieczne konsekwencje.

 

W takiej sytuacji może łatwo dojść do uszkodzenia wzroku lub podpalenia ubrania. Bardzo groźne może być także porażenie prądem.

 

Ze swoim apelem chcą dotrzeć do szkół. Proszą również rodziców o to, by tłumaczyli swoim dzieciom, jakie skutki może wywołać ta niebezpieczna zabawa. 

 

 

 

 

ms/prz/ mirror.co.uk, thesun.co.uk, bostonherald.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie