Mucha rezygnuje z kandydowania na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej

Polska
Mucha rezygnuje z kandydowania na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej
Polsat News
Pierwsza tura wyborów szefa Platformy Obywatelskiej odbędzie się 25 stycznia

Joanna Mucha rezygnuje z ubiegania się o stanowisko przewodniczącej Platformy Obywatelskiej. W zbliżających się wyborach poprze Borysa Budkę. - Dziś nie jest czas, by udowadniać sobie, jaki wynik mogłabym uzyskać. Dziś jest czas, żeby szybko zamknąć te wybory - powiedziała w środę na konferencji prasowej. Mucha liczy, że wewnętrzne wybory zamkną się w I turze.

Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz - tak wyglądała do niedawna lista kandydatów na przewodniczącego PO.

 

ZOBACZ: Borys Budka w Olsztynie. "Mocno stawiam na nogę samorządową"

 

W niedzielę Bartosz Arłukowicz zdecydował, że poprze Borysa Budkę. -  Podjąłem decyzję, żeby te wybory skończyły się w pierwszej turze - powiedział w niedzielę w Szczecinie Arłukowicz.

 

W środę z ubiegania się o szefostwo w PO wycofała się Joanna Mucha. Była minister sportu i turystyki w gabinecie Donalda Tuska również zdecydowała się poprzeć Borysa Budkę. 

 

- Ta decyzja pokazuje, że dla nas wszystkich najważniejsza jest kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - powiedział Borys Budka, o którego poparcie poprosiła Joanna Mucha. - Platforma potrzebuje nowej energii, potrzebuje ciężkiej, merytorycznej, codziennej pracy - podkreślał.   

 

WIDEO: Joanna Mucha rezygnuje z ubiegania się o fotel szefa PO

  

Wyniki wyborów najwcześniej 25 stycznia

 

Przewodniczący PO, tak jak dotychczasowy lider (i podobnie jak Donald Tusk w 2013 r.) wybrany zostanie w drodze głosowania korespondencyjnego, w którym prawo udziału będą mieli wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej.

 

ZOBACZ: Wybory na szefa PO. Jedyna debata kandydatów zamknięta dla mediów

 

Zgodnie z grudniową uchwałą Rady Krajowej PO, pierwsza tura wyborów szefa Platformy odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga, jeśli żaden z kandydatów nie uzyska większości ponad 50 proc. - 8 lutego. Aby zarejestrować kandydaturę na przewodniczącego trzeba było zebrać minimum podpisy 10 członków Rady Krajowej PO.

 

O funkcję szefa Platformy walczy obecnie czterech kandydatów. Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i senator Bogdan Zdrojewski.

 

Schetyna rekomenduje Siemoniaka

 

O reelekcję nie ubiega się dotychczasowy lider partii Grzegorz Schetyna, który zarekomendował na tę funkcję obecnego wiceprzewodniczącego ugrupowania Tomasza Siemoniaka.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie