Iguany masowo spadały z drzew na Florydzie [ZDJĘCIA]

Świat
Iguany masowo spadały z drzew na Florydzie [ZDJĘCIA]
Twitter/ Eric Blake
Jedna z iguan uchwycona przez mieszkańca Florydy

Temperatury w Miami na Florydzie spadły we wtorek w nocy do około zera stopni Celsjusza z powodu frontu atmosferycznego nad Stanami Zjednoczonymi. To spowodowało wychłodzenie iguan bytujących na drzewach. W konsekwencji gady stały się ospałe lub całkiem zesztywniały i… spadały na ziemię. Okoliczni mieszkańcy publikują zdjęcia w sieci.

- Nie jest to typowa pogoda, więc nie bądźcie zaskoczeni, jeśli zobaczycie dziś spadające z drzew iguany - poinformowała we wtorek, w zaskakującym komunikacie na Twitterze, obywateli USA narodowa służba meteorologiczna (NWS).

 

 

"Nie jest to przeciętny dzień"

 

Nietypowe zjawisko można było obserwować jeszcze w środę rano czasu wschodniego w USA.

 

"Zdecydowanie nie jest to przeciętny dzień na Florydzie" - napisało NWS na Twitterze, załączając zdjęcie zwierzęcia leżącego na trotuarze.

 

 

ZOBACZ: Legwan znaleziony na drzewie w Międzyrzeczu Górnym. Strażacy musieli użyć drabiny

 

Jednocześnie instytucja zapewniła, że iguany, będące zmiennocieplnymi, nie są nieżywe, a jedynie wychłodzone. Internauci na Twitterze chętnie dzielili się fotografiami gadów dostrzeżonych na ulicy czy chodniku.

 

 

Jeden z użytkowników Twittera załączył film, na którym widać, jak zziębnięta iguana w promieniach słońca "otrząsa się" i rusza przed siebie.

 

 

Zimno, ale nie rekordowo

 

Niskie temperatury mają utrzymać się na Florydzie jeszcze przez całą środę.

 

ZOBACZ: Metrowy legwan spacerował po ulicy. Mieszkańcy myśleli, że to krokodyl

 

Mimo zimna i zjawiska spadających jaszczurek, nie zostały pobite dotychczasowe rekordy chłodu. 22 stycznia był najzimniejszy w 1985 roku. Wtedy w Miami termometry pokazały około -1 stopnia Celsjusza.

ac/hlk/ abcnews.go.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie