Metrowy legwan spacerował po ulicy. Mieszkańcy myśleli, że to krokodyl

Polska
Metrowy legwan spacerował po ulicy. Mieszkańcy myśleli, że to krokodyl
Fundacja Animal Rescue Poland

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny (woj. mazowieckie) poinformowali policję o "krokodylu" biegającym po jednym z osiedli. Okazało się, że był to legwan, który wymknął się z mieszkania właściciela. Do ujęcia gada potrzebna była pomoc działaczy z Animal Rescue Poland.

Policjanci zostali zaalarmowani we wtorek około godz. 11.

 

- Z informacji wynikało, że po ulicach miasta biega wystraszone dziwne zwierzę, przypominające krokodyla - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie kom. Jarosław Sawicki. - Zwierzę stanowiło zagrożenie w ruchu lądowym. Kierowcy musieli gwałtownie hamować, groziła mu śmierć pod kołami - dodał.

 

 

Do schwytania gada potrzebna była pomoc działaczy z fundacji Animal Rescue Poland. Jeden z nich założył specjalne rękawice i schwytał zwierzę. Nie stawiało oporu. Według policji, było wyraźnie zmęczone wędrówką.

 

 

- Jaszczur bezpiecznie trafił do tymczasowego schroniska w siedzibie organizacji pomagającej zwierzętom. W tym czasie poszukiwaliśmy właściciela. Działacze poprzez media społecznościowe, a dzielnicowy poprzez rozpytanie - poinformował Sawicki.

 

Właścicielka zgłosiła się w środę. - Poinformowała, że zwierzak wykorzystał fakt, że podczas remontu mieszkania pracownik nie domknął drzwi - powiedział policjant.

 

Legwan miał ponad metr długości i około 13 lat.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie