Litwa: policja uwolniła Polaka porwanego dla okupu

Świat
Litwa: policja uwolniła Polaka porwanego dla okupu
Lietuvos policija
To prawdopodbnie w tym budynku policja odnalzała porwanego Polaka

Litewska policja uwolniła obywatela Polski porwanego dla okupu oraz zatrzymała porywaczy – poinformowało we wtorek litewski Biuro Policji Kryminalnej. Za uwolnienie porywacze żądali 20 tys. euro.

7 stycznia polskie Centralne Biuro Śledcze Policji przekazało policji litewskiej informację o porwanym dla okupu na terenie Litwy Polaku. Mężczyzna planował swój pobyt na 4-5 stycznia i miał uczestniczyć na Litwie w spotkaniach biznesowych. W pewnym momencie ślad po nim zaginął.


ZOBACZ: Przykuty do łóżka po pobiciu. 18 lat czeka na odszkodowanie

 

Nie doznał obrażeń

 

Podejrzani zostali ustaleni i 8 stycznia przeprowadzono akcję ratunkową. W ciągu 24 godzin przeprowadzono kilka rewizji, w wyniku których policja zatrzymała dwóch Litwinów urodzonych w 1991 r. i 1994 r.

 

Funkcjonariusze odnaleźli też porwanego Polaka. Jak ustalono, porywacze kilkakrotnie przewozili biznesmena z miejsca na miejsce. Mężczyzna nie odniósł obrażeń w wyniku uprowadzenia. Otrzymał pomoc psychologiczną i medyczną. 

 

Podejrzani o porwanie przebywają w areszcie. Śledztwo jest kontynuowane, a krąg podejrzanych może zostać rozszerzony. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

bas/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie