Bez sprawdzianu z pompek i skoku w dal. Niemiecka policja obniża wymagania

Świat
Bez sprawdzianu z pompek i skoku w dal. Niemiecka policja obniża wymagania
Polsat News
Przyszli policjanci będą mogli m.in. zrobić więcej błędów w dyktandzie z języka niemieckiego

Niemiecka policja szuka nowych funkcjonariuszy. Teraz zdobycie munduru ma być łatwiejsze. W rekrutacji pominięte nie będzie już testu z pompek i skoku w dal. Przyszli policjanci będą też mogli zrobić więcej błędów w dyktandzie z języka niemieckiego.

O brakach kadrowych w policji lokalnej i federalnej w Niemczech mówi się już od lat. Chociaż na jedno miejsce przypada trzech kandydatów, to znalezienie funkcjonariuszy, których sprawność fizyczna jest "na piątkę" sprawia wiele problemów. 

 

Dlatego policja federalna w Niemczech obniżyła poprzeczkę w rekrutacji. Nie będzie już sprawdzianu z pompek czy skoku w dal z miejsca. Za to kandydaci będą musieli wykazać się lepszym refleksem i koordynacją.

 

WIDEO: Niemiecka policja ułatwia rekrutację w swoje szeregi

  

Kandydaci nie będą musieli także bezbłędnie pisać po niemiecku. Egzaminatorzy dopuszczą większą liczbę pomyłek w dyktandach.

 

Najwięcej problemów z pozyskaniem nowych kandydatów ma stolica - Berlin. Kandydatów odstraszają tam głównie niskie pensje, wyższe niż w innych regionach ryzyko zawodowe oraz duża liczba nadgodzin.

pgo/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie