Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

Świat
Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie
Reuters
W okolicy słychać było syreny alarmowe.

Na obszarze, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek spadły trzy rakiety Katiusza mieszczą się budynki rządowe - podaje Reuters powołując się na irackie źródła policyjne.

Trzy rakiety zostały wystrzelone z dystryktu Zafaraniyah - podają źródła. Dwie z nich miały spaść w pobliżu ambasady USA.

 

Na razie nie ma informacji o ofiarach. W mieście uruchomiono syreny alarmowe. 

 

Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

 

W połowie stycznia miał miejsce irański atak rakietowy na amerykańskie bazy lotnicze w Iraku. Nie pociągnął on za sobą ofiar śmiertelnych, ale 11 żołnierzy hospitalizowano wówczas w związku z objawami wstrząśnienia mózgu.

 

20 pocisków rakietowych

 

W nocy z 8 na 9 stycznia z terytorium Iranu wystrzelono ponad 20 pocisków rakietowych na cele Stanów Zjednoczonych w Iraku: bazę wojskową Ain Al-Asad, położoną 160 km na zachód od Bagdadu oraz bazę w Irbilu, w irackim Kurdystanie na północy kraju. Był to odwet za zlikwidowanie przez Amerykanów kilka dni wcześniej w Bagdadzie irańskiego dowódcy sił specjalnych Al-Kuds, gen. Kasema Sulejmaniego.

 

Podczas ataków rakietowych zostało rannych kilkunastu żołnierzy irackich. 

msl/ Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie