Seria zwycięstw Kubackiego. Polak znowu najlepszy w Titisee-Neustadt

Świat
PAP/EPA/RONALD WITTEK
Polak ma za sobą serię ośmiu zwycięstw

Dawid Kubacki wygrał w niedzielę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak w tej niemieckiej miejscowości najlepszy był również w sobotę. Drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzecie Słoweniec Timi Zajc.

Kubacki wyprzedził Kobayashiego o zaledwie 0,3 pkt. Japończykowi na pocieszenie pozostał triumf w cyklu Titisee-Neustadt Five, za który otrzymał 25 tysięcy euro.

ZOBACZ: Dawid Kubacki zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni

Ósme miejsce zajął Piotr Żyła, a po słabym drugim skoku na 24. lokatę spadł Kamil Stoch. Lider PŚ Niemiec Karl Geiger został sklasyfikowany na piątej pozycji. Awansu do serii finałowej nie wywalczyli: 39. Stefan Hula, 41. Aleksander Zniszczoł i 49. Maciej Kot.

Dawid Kubacki po raz czwarty w karierze wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę zwyciężył w niemieckim Titisee-Neustadt, gdzie najlepszy był także dzień wcześniej. Łącznie w zawodach tego cyklu na podium stanął 17-krotnie.

Gratulacje od prezydenta i premiera

Kubackiemu pogratulował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Brawo! Dziękujemy! Ekipa walczy, a my kibice trzymamy kciuki za resztę sezonu i kryształową kulę Pucharu Świata 2019/2020" - napisał.

Gratulacje przekazał także premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Facebooka. "Dwa konkursy i dwa zwycięstwa Dawid Kubacki. Chyba wszyscy w Polsce lubimy takie weekendy! Nie zatrzymuj się Dawid, szczególnie za tydzień w #Zakopane!" - brzmi treść wpisu.