Ogromny pożar składowiska pod Radomiem. Zatrzymano 45-latka

Polska
Ogromny pożar składowiska pod Radomiem. Zatrzymano 45-latka
Powiat Radomski

W Pionkach w powiecie radomskim doszło do pożaru śmieci zgromadzonych na terenie byłego zakładu Pronit. Z ogniem walczyło 35 zastępów gaśniczych i 14 specjalnych. Podinsp. Katarzyna Kucharska z Policji Mazowieckiej poinformowała Polsat News, że zatrzymano 45-letniego mężczyznę mogącego mieć związek z podpaleniem.

Jak przekazał w sobotę rano dyżurny PSP z radomskiej komendy, zgłoszenie o pożarze wpłynęło po godzinie drugiej w nocy z piątku na sobotę. Pożar objął dwie hałdy śmieci znajdujące się na terenie byłego zakładu Pronit o wymiarach 30 na 50 metrów i 30 na 20 metrów. Strażacy przekazali, że nikomu nic się nie stało.

 

 

Dogaszanie potrwa do wieczora

 

Około godziny 16 sytuacja była już opanowana. - Nie ma zagrożenia pożarowego, dogaszanie potrwa najprawdopodobniej do wieczora - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl oficer prasowy mazowieckiej PSP. - W nocy pogorzelisko będzie dozorowane, abyśmy mieli pewność, że dotarliśmy do wszystkich zarzewi - dodał. 

 

W tym samym czasie podinsp. Katarzyna Kucharska z Policji Mazowieckiej poinformowała Polsat News, że zatrzymano 45-letniego mężczyznę mogącego mieć związek z podpaleniem.

 

 

Mieszkańcom zalecano pozostanie w domach

 

Rano w Pionkach powołano sztab kryzysowy. "Mieszkańcy miasta Pionki oraz okolicznych gmin, proszeni są o bezwzględne pozostanie w domach i nie otwieranie okien. Na terenie miasta i okolic może wystąpić zadymienie, które może doprowadzić do podrażnienia dróg oddechowych" - napisano w komunikacie Starostwa Powiatu Radomskiego.

 

- Nie ma już żadnego zagrożenia dla mieszkańców. Dym z najgroźniejszej fazy pożaru już się rozszedł - mówił o godz. 16 oficer prasowy mazowieckiej PSP. - Późniejsze badanie składu powietrza nie wykazało przekroczenia stężeń substancji szkodliwych - zapewnił w rozmowie z polsatnews.pl.

dk/bas/bia/ Polsat News, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie