Kosiniak-Kamysz z żoną jako piloci rajdowi. Dzień bezpiecznej jazdy w Podolanach

Moto
Kosiniak-Kamysz z żoną jako piloci rajdowi. Dzień bezpiecznej jazdy w Podolanach
Twitter/Władysław Kosiniak-Kamysz
"Najlepsza pilotka dzisiejszego motoshow - moja żona" - napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wraz z żoną Pauliną wzięli udział moto show z okazji dnia bezpiecznej jazdy w Podolanach (Małopolskie). Kandydat ludowców na prezydenta mówił o sytuacji na polskich drogach, a następnie sam jeździł samochodem rajdowym w charakterze pilota.

To nie pierwszy raz, kiedy Kosiniak-Kamysz mówi o bezpieczeństwie na polskich drogach. Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15 złożyło w Sejmie projekt ustawy, która nakazuje pijanym sprawcom wypadków ponosić koszty leczenia zarówno siebie, jak i innych poszkodowanych.

 

- Trwają dyskusje nad zmianami w prawie. My jako PSL także złożyliśmy projekt mówiący o podnoszeniu kosztów wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, dotyczący tego, aby to oni ponosili pełne koszty leczenia ofiar – przekazał polsatnews.pl rzecznik PSL Miłosz Motyka.

 

Podkreślił, że w projekcie zwrócono uwagę m.in. na używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, które - zdaniem projektodawców - powodują rozproszenie uwagi za kierownicą.

ZOBACZ: Ping-pong Morawieckiego. Premier rozegrał sparing

 

W moto show w Podolanach wzięli udział także: Waldemar Kluza - wicemistrz w górskich samochodowych mistrzostwach Polski, Wojciech Chuchała - rajdowy mistrz Polski, czy Dariusz Żył a- wielokrotny mistrz Polski w rajdach terenowych i uczestnik Rajdu Dakar.

Moto ShowMateriały prasowe
Moto Show

las/zdr/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze