13-latka w drugim miesiącu ciąży. Twierdzi, że ojcem jest 10-latek

Świat
13-latka w drugim miesiącu ciąży. Twierdzi, że ojcem jest 10-latek
Pixabay/ sebagee
Ojcostwo 10-latka jest podawane w wątpliwość

13-latka z Krasnojarska zaszła w ciążę z kolegą młodszym o 3 lata - donoszą rosyjskie media. Dziewczynka jest obecnie w 2. miesiącu ciąży. Informacje zostały potwierdzone przez lokalne ministerstwo edukacji.

Według portalu gazeta.ru, przedstawiciele ministerstwa potwierdzili medialne doniesienia o ciąży 13-latki. 9 stycznia dyrekcja szkoły, w której uczy się dziewczynka, przesłała do urzędu notatkę informującą o sprawie. Domniemany ojciec dziecka jest wychowankiem innej placówki, ale młodzi rodzice "przyjaźnią się od najmłodszych lat".

 

Portal lokalny krsk.kp.ru informuje, że w mediach społecznościowych para oznaczyła swój status związku jako "małżeństwo".

 

13-latka jest trudną uczennicą

 

Z informacji przekazanych przez lokalne ministerstwo edukacji wynika, że rodzina dziewczynki znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i pozostaje pod opieką pracowników socjalnych. 13-latka ma dwoje młodszego rodzeństwa. Ich matka jest w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej, a ojciec - według sąsiadów cytowanych przez lokalne portale - pracuje jako ślusarz.

 

Dyrekcja szkoły przekazała mediom, że 13-latka jest trudną uczennicą, często wagaruje, ma nienajlepsze oceny i prześladuje inne dzieci. Niemniej kierownictwo placówki zadeklarowało chęć udzielenia uczennicy wszelkiej potrzebnej pomocy, ponieważ ciężarna dziewczynka deklaruje chęć urodzenia dziecka.

 

ZOBACZ: Młoda matka wini lekarkę za niepełnosprawność syna. "Wchodząc na brzuch spojrzała mi w oczy"

 

Młodzi rodzice mieszkają na tym samym osiedlu. Ich sąsiedzi w rozmowie z lokalnymi mediami twierdzą, że 10-latek nie zadaje się z dziećmi w swoim wieku. Obraca się w towarzystwie równolatków swojej partnerki. - Palą papierosy, zaklejają zamki w drzwiach gumami do żucia i rysują po ścianach klatki schodowej - skarżą się sąsiedzi. Rodzice nie interesują się tym, jak chłopiec spędza wolny czas na podwórku.

 

10-letni ojciec? "Teoretycznie możliwe"

 

Nikolai Skorobogatov, pediatra z Krasnojarska, informację o domniemanym ojcostwie 10-latka przyjął z rezerwą. - To dość wątpliwe, choć teoretycznie możliwe. Można przyjąć, że 10-letnie dziecko weszło już w wiek rozrodczy, ale wszelkie wątpliwości rozwieją oczywiście badania - powiedział lekarz w rozmowie z rosyjskimi mediami.

 

ZOBACZ: Brazylia: 13-latka miała zabić ciężarną siostrę i wyrwać dziecko z jej łona

 

Lekarze sprawujący opiekę nad ciężarną 13-latką poinformowali o sprawie lokalną policję. Śledczy wszczęli już dochodzenie. Będą weryfikować m.in., czy rzeczywiście to 10-latek zapłodnił swoją koleżankę.

 

W piątek rosyjskie portale poinformowały, że ciężarna dziewczynka trafiła do szpitala. Lekarze przekazali, że jej stan jest zadowalający, a ciąża nie jest zagrożona.

bia/bas/ gazeta.ru, krsk.kp.ru
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie