Karczewski zapytał Grodzkiego, kto zaproponował mu tekę ministra

Polska
Karczewski zapytał Grodzkiego, kto zaproponował mu tekę ministra
Polsat News
"Zwróciłem się do marszałka Grodzkiego, żeby powiedział kto zaproponował mu stanowisko ministra zdrowia w rządzie PiS"

- Zwróciłem się do marszałka Grodzkiego, żeby powiedział kto zaproponował mu stanowisko ministra zdrowia w rządzie PiS - przyznał wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Przeprowadziłem rozmowy ze wszystkimi możliwymi posłami, senatorami, eurodeputowanymi i nikt takiej propozycji nie składał. Grodzki odpowiedział, że poda nazwisko na łożu śmierci - dodał.

- Przypomniałem sobie wypowiedź Grodzkiego, jakoby któryś z polityków oferował mu stanowisko ministra zdrowia. Podczas Konwentu Seniorów zapytałem o nazwisko. Bądźmy odważni i rzetelni, nie ma takich tajemnic - mówił Karczewski. 

 

- Nikt takiej propozycji z poważnych polityków, z kierownictwa partii nie składał - dodał. 

 

Wideo: zwróciłem się do marszałka Grodzkiego, żeby powiedział kto zaproponował mu stanowisko ministra zdrowia w rządzie PiS

  

 

W październiku, przed objęciem stanowiska marszałka Senatu, prof. Grodzki ujawnił, że "poważny polityk szczebla krajowego" obozu Zjednoczonej Prawicy już proponował mu objęcie resortu zdrowia. - Nie mogę więcej powiedzieć, fakt taki zaistniał i nie muszę dodawać, że uważam się za człowieka przyzwoitego, więc grzecznie odmówiłem - mówił wówczas.

 

ZOBACZ: Będzie prywatny akt oskarżenia przeciwko pacjentowi, który zarzuca Grodzkiemu przyjęcie łapówki

 

Prof. Grodzki przypuszczał, że "w 30 sekund dostałby tekę ministra, gdyby taką wolę wyraził". 

 

"Sprzeciwiam się takiemu prowadzeniu polityki"

 

W rozmowie z Polsat News dodał, że "skoro 150 tys. ludzi oddało na mnie głos, czułbym się nikczemnym zdrajcą, zachowując się w sposób niegodny".

 

- Jestem przeciwny takiemu rodzajowi prowadzenia polityki, bo to suweren - jak PiS lubi mówić - zdecydował, że to my w Senacie mamy mieć przewagę - powiedział.

msl/luq/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie