Bartosz Arłukowicz zrezygnował ze startu na szefa PO. Ujawnił nowy cel

Polska
Bartosz Arłukowicz zrezygnował ze startu na szefa PO. Ujawnił nowy cel
Polsat News
Bartosz Arłukowicz zrezygnował ze startu na szefa Platformy

Podjąłem decyzję o przerwaniu swojej kampanii wewnętrznej i wsparciu kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii wyborczej - poinformował w piątek europoseł PO Bartosz Arłukowicz. Jak dodał, oznacza to, że nie będzie kandydował na szefa PO. W wyścigu o to stanowisko wciąż pozostaje 5 polityków.

Arłukowicz zmienił decyzję o kandydowaniu w ostatnich dniach. Jeszcze tydzień temu w rozmowie z polsatnews.pl zapewniał, że zamierza ubiegać się o te stanowisko. 

 

- Dzisiaj staję obok Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, oddaje się do pełnej dyspozycji na najbliższe miesiące i ruszamy z panią marszałek w kampanię - powiedział w piątek.

 

Wideo: Bartosz Arłukowicz zrezygnował ze startu na szefa PO

  

 

Zwrócił się "do wszystkich koleżanek i kolegów z PO" by podjęli próbę wybrania nowego przewodniczącego partii już 25 stycznia w pierwszej turze wyborów. 

 

- Podjąłem tę decyzję ponieważ uważam, że wybory w PO powinny się skończyć jak najszybciej. Jak najszybciej powinniśmy wybrać szefa i jak najszybciej wszyscy w pełnym składzie, z pełnym zaangażowaniem powinniśmy stanąć wokół Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił. 

 

Kogo poprze Arłukowicz

 

Pytany czy aby przyspieszyć wybranie nowego szefa PO poprze w wyborach wewnętrznych szefa klubu KO Borysa Budkę, Arłukowicz odparł: "Ja popieram Małgorzatę Kidawę-Błońską i z Małgorzatą Kidawą-Błońską ruszamy w kampanię wyborczą". "Zaś co do wewnętrznych spraw PO wypowiem się w innym miejscu i w innym czasie" - podkreślił.

 

ZOBACZ: Kto zostanie nowym szefem PO? Politycy zdradzają, na kogo zagłosują

 

Walka trwa

 

O fotel szefa PO walczy Bogdan Zdrojewski, Borys Budka, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz.

 

Pierwsza tura wyborów szefa Platformy odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga - jeśli byłaby potrzebna - 8 lutego. 

 

O reelekcję nie ubiega się dotychczasowy lider partii Grzegorz Schetyna, który zarekomendował na tę funkcję obecnego wiceprzewodniczącego ugrupowania Tomasza Siemoniaka.

 

ZOBACZ: Schetyna nie stał za tą decyzją - Siemoniak o kandydowaniu na lidera PO

 

ml/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie