Powstaje dokument o Beastie Boys. Reżyseruje go zdobywca Oscara

Kultura
Powstaje dokument o Beastie Boys. Reżyseruje go zdobywca Oscara
Facebook/Beastie Boys

Film dokumentalny zatytułowany "Bestie Boys Story" wyreżyseruje Spike Jonze, który ma na swoim koncie teledysk do jednego z największych przebojów tej grupy - "Sabotage". Jonze jest także zdobywcą Oscara za scenariusz do filmu "Ona". Był również nominowany do tej nagrody za reżyserię filmu "Być jak John Malkovich".

Film będzie opowiadał historię kultowej amerykańskiej formacji Beatie Boys. Obraz będzie miał premierę kinową 3 kwietnia, a trzy tygodnie później będzie dostępny w serwisie Apple TV+.

 

Wśród producentów wykonawczych filmu znaleźli się żyjący byli członkowie grupy - Mike Diamond (Mike D) i Adam Horovitz (Ad-Rock), a także żona nieżyjącego już Adama Yaucha (MCA) - Dechen Wangdu-Yauch.

 

ZOBACZ: Pink Floyd z nowym albumem. Na płycie znalazły się niepublikowane materiały z prób

 

 

Obraz wyreżyseruje Spike Jonze, który został nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za scenariusz do filmu "Ona" z Joaquinem Phoenixem. Był także nominowany za reżyserię filmu "Być jak John Malkovich". Filmowiec ma na swoim koncie także nagrody prestiżowych festiwali w Wenecji i Berlinie.

 

- Wiele zawdzięczam Beastie Boys. Któregoś razu wyciągnęli mnie z tonącego okrętu, innym razem pomogli mi ściągać na egzaminie, by dostać się na Florida State. Jest zatem wielkim przywilejem móc pomóc im w opowiedzeniu swojej historii - przewrotnie tłumaczy Spike Jonze.

 

Hip-hop i rapcore

 

Beastie Boys to amerykańska grupa tworząca muzykę hip-hop i spokrewnione rapcore. Powstała w 1981 roku w Nowym Jorku. Choć w swych początkach grupa grała hardcore punk, w 1983 r. zmieniła styl na hip-hop.

 

W 1985 roku grupa zdobyła popularność, gdy odbyła trasę z Madonną promującą jej płytę "Like a Virgin". 

zdr/msl/ variety.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie