Karczewski pozwie posłów KO. "Nakłamali na mój temat"

Polska
Karczewski pozwie posłów KO. "Nakłamali na mój temat"
PAP/Wojciech Olkuśnik

- Po wysłuchaniu konferencji posłów KO dokonałem analizy prawnej i podjąłem decyzję o skierowaniu w piątek przeciwko nim pozwów do sądu, ponieważ zostały podane nieprawdziwe informacje, które szkalują moją osobę i mój wizerunek - poinformował w czwartek Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu.

Posłowie KO Monika Wielichowska i Michał Szczerba mówili, że Karczewski, który jako senator, a potem wicemarszałek izby pracował i faktycznie prowadził działalność gospodarczą, obchodził i prawdopodobnie złamał prawo. Stwierdzili tak na czwartkowej konferencji prasowej. 

 

ZOBACZ: Stanisław Karczewski zmienia miejsce konferencji. "Przepraszam, ale jesteśmy obok ubikacji"

 

Ich zdaniem wicemarszałek i były marszałek Senatu powinien zwrócić Kancelarii Senatu nienależnie pobrane uposażenie. Parlamentarzyści zapowiedzieli skierowanie pism do głównego inspektora pracy, ZUS i Krajowej Administracji Skarbowej w celu wyegzekwowania składek i podatków.

 

"Pozwy reakcją na zorganizowaną nagonkę"

 

Karczewski powiedział, że po wysłuchaniu konferencji posłów KO dokonał jej analizy wraz z prawnikami. - Podjęliśmy decyzję o skierowanie spraw do sądu, ponieważ zostały podane nieprawdziwe informacje, które szkalują moją osobę, mój wizerunek i taką decyzję przed chwilą podjąłem o tym, że w dniu jutrzejszym zostaną przeciwko nim złożone pozwy - poinformował wicemarszałek Senatu.

 

O swojej decyzji poinformował też na Twitterze. "Posłowie #PO znów nakłamali dzisiaj na mój temat. Reakcją na tą zorganizowaną nagonkę budowaną na kłamstwie będą sądowe pozwy. Mój pełnomocnik już je przygotowuje" - napisał.wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie