Samolot zrzucił paliwo na bawiące się dzieci

Świat
Samolot zrzucił paliwo na bawiące się dzieci
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/dimitrisvetsikas1969, Twitter/BNO News
Paliwo lotnicze, zrzucone z awaryjnie lądującego samolotu, spadło na plac zabaw przy szkole

Co najmniej 26 osób doznało niegroźnych obrażeń we wtorek po tym, jak samolot pasażerski Boeing 777 awaryjnie zrzucił paliwo lotnicze na plac zabaw przy szkole podstawowej w amerykańskim mieście Cudahy. Maszyna musiała awaryjnie lądować w Los Angeles, ponieważ miała problemy z silnikiem.

Na filmach zamieszczonych w sieci widać, jak samolot zrzuca dwie smugi paliwa. W wyniku tego lekko ucierpiało 17 dzieci i 9 osób dorosłych - podała miejscowa straż pożarna.

 

 

Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast objęci opieką medyczną. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W akcji ratowniczej brało udział 70 strażaków, którzy nie zarządzili ewakuacji okolicznych budynków.

 

Samolot miał problemy z silnikiem

 

Boeing 777 należy do Delta Air Lines - wynika z informacji "Daily Mail". Samolot leciał do Szanghaju, ale tuż po starcie z lotniska w Los Angeles z powodu awarii silnika musiał zawrócić i awaryjnie lądował.

 

ZOBACZ: Wrzucił monety do silnika samolotu - tłumaczył, że to "na szczęście". Usłyszał wyrok

 

Linie Delta Air Lines potwierdziły incydent. - Wkrótce po starcie lot 89 z Los Angeles do Szanghaju samolot miał problem z silnikiem, co wymagało powrotu na lotnisko. Maszyna wylądowała bezpiecznie po awaryjnym zrzuceniu paliwa, aby zmniejszyć ciężar podczas lądowania - oświadczył rzecznik linii.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie