Koncern IKEA wycofuje podróżny kubek ze sprzedaży. Znamy powód

Biznes
Koncern IKEA wycofuje podróżny kubek ze sprzedaży. Znamy powód
IKEA
Dochodzenie wykazało, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych "Made in India"

Kubek podróżny Troligtvis wyprodukowany w Indiach został wycofany z oferty sklepów IKEA. Koncern zaapelował do klientów, którzy mają taki przedmiot, aby przestali go używać. Firma poinformowała o tym w komunikacie, podając przyczynę decyzji.

IKEA otrzymała wyniki badań wykazujące, że sprzedawany przez nią kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone prawem limity.

 

Wiele lat temu IKEA podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas przeprowadzenia dochodzenia oraz testów. Mają one na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu.


Firma poinformowała w komunikacie, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych napisem "Made in India". Naczynia zostały wycofane ze sprzedaży, pomimo niewielkiego ryzyka natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych u użytkowników.

 

ZOBACZ: Produkt z IKEI wycofany. "Może wywołać reakcję alergiczną"


Kubek podróżny Troligtvis jest w sprzedaży od października 2019 r. Klienci, którzy posiadają ten kubek, proszeni są o jego zwrócenie w dowolnym sklepie stacjonarnym IKEA. Otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Dowód zakupu nie jest wymagany.

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie