Radna PiS zatrzymana przez CBA. Kaczyński zdecydował o jej zawieszeniu

Polska
Radna PiS zatrzymana przez CBA. Kaczyński zdecydował o jej zawieszeniu
PAP/Radek Pietruszka
W całej sprawie do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Marta M. decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka PiS - podał we wtorek na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Wcześniej we wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymało byłego senatora, jego syna i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Według lokalnych mediów szefową oddziału PFRON jest radna PiS Marta M.

 

Były senator PiS Stanisław K., jego syn oraz dyrektor małopolskiego PFRON mają usłyszeć we wtorek w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty korupcyjne.

 

ZOBACZ: Ciąg dalszy sprawy senatora Koguta. Trzech biznesmenów w rękach CBA

 

Zarzut przyjęcia wielomilionowych łapówek

 

Byłemu senatorowi i jego synowi mają zostać postawione zarzuty m.in. przyjęcia wielomilionowych łapówek, a dyrektor oddziału PFRON zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, założoną i prowadzoną przez b. senatora i jego syna.

 

Jak informowało CBA, zatrzymania są związane ze śledztwem dotyczącym wielomilionowych łapówek, prowadzonym przez agentów z krakowskiej delegatury CBA.

 

ZOBACZ: CBA zatrzymało b. senatora i jego syna. W tle wielomilionowe łapówki

 

Zarzuty usłyszało dotychczas 24 podejrzanych

 

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA dotyczy podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Śledczy badają też wątek udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

 

W całej sprawie do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie