Miał odstraszać ptaki, ale boją się ludzie. Nietypowa instalacja w Szczecinie

Polska
Miał odstraszać ptaki, ale boją się ludzie. Nietypowa instalacja w Szczecinie
Polsat News

Na jednym ze słupów reklamowych w Szczecinie pojawił się manekin. Kukła miała odstraszać ptaki, ale na razie bardziej boją się mieszkańcy miasta, którzy są przekonani, że na metalowej konstrukcji siedzi samobójca. Przestraszeni ludzie od razu łapią za telefony.

Manekina odzianego w zimowy szalik i kurtkę zainstalował na słupie właściciel parkingu. Kukła zainstalowana 15 metrów nad ziemią miała odstraszać ptaki, które siadały na konstrukcji i brudziły. Na brud narzekali kierowcy korzystający z miejsc parkingowych.


Według pracownika parkingu, z którym rozmawiał dziennikarz "Wydarzeń", manekin spełnia swoją rolę.


- Jak ptaki nie robią na samochody, to znaczy, że to dobry pomysł - uważa pan Zdzisław, mieszkaniec Szczecina. Wciąż jednak pojedyncze ptaki siadają w tym miejscu.  

 

Mieszkańcy dzwonią na policję


Na instalację z mniejszym entuzjazmem reagują jednak służby zajmujące się bezpieczeństwem. Mieszkańcy Szczecina już kilka razy wzywali na miejsce policję i straż pożarną, sądząc, że na slupie reklamowym stoi potencjalny samobójca.

 

  


- Poradziliśmy właścicielowi parkingu, żeby zastosował mniej kontrowersyjne rozwiązania do odstraszania ptaków. Obiecano nam, że stanie się to w najbliższym czasie - poinformowała Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

 

Manekin z gzymsu zelektryzował miasto

 

Podobna sytuacja miała miejsce ponad rok temu w Lublinie. Łudząco podobny do człowieka manekin, stojący na gzymsie jednej z tamtejszych kamienic, postawił służby w stan najwyższej gotowości. Mimo, że kukła okazała się instalacją artystyczną, służby miały mnóstwo pracy.

 

ZOBACZ: Słynny motocyklista Marc Marquez został żywym manekinem na wystawie sklepowej [WIDEO]


- Ludzie mogą niepotrzebnie, ale w dobrej wierze, zaangażować służby ratunkowe. My musimy na każdy taki telefon zareagować - przekazał "Wydarzeniom" Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

dk/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie