Andrzej Duda zdecydowanym liderem w wyborach prezydenckich. Sondaż

Polska
Andrzej Duda zdecydowanym liderem w wyborach prezydenckich. Sondaż
PAP/Grzegorz Michałowski
Według sondażu Andrzej Duda pokonałby wszystkich kandydatów w I i II turze

Według sondażu United Survey Company dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM w najbliższych wyborach w pierwszej turze największe poparcie będzie miał Andrzej Duda - 43 proc.; następna w kolejności jest Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 23,3 proc.

"Sondaż United Survey dla DGP i RMF sugeruje, że wybory rozstrzygną się między obecnym prezydentem a kandydatką PO Małgorzatą Kidawą-Błońską. Poparcie dla Andrzeja Dudy, które wynosi tu 43 proc., choć nieco niższe niż w badaniu listopadowym, daje mu stabilną przewagę 20 pkt proc. nad kandydatką PO. W każdym z wariantów w badaniu Andrzej Duda wygrywa i I, i II turę" - czytamy we wtorkowym "DGP".

 

ZOBACZ: Razem poprze Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich

 

Z sondażu wynika, że na trzecim miejscu w wyborach prezydenckich znalazłby się Robert Biedroń (Lewica) - 7,3 proc, a za nim Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) - 7 proc., Szymon Hołownia (niezależny) - 6,7 proc., oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 5,3 proc. 7,4 proc. badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

 

Druga tura

 

Z kolei w drugiej turze wyborów - gdyby doszło do pojedynku Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską Duda mógłby liczyć na 47,8 proc. poparcia, zaś Kidawa-Błońska na 40,8 proc. W pojedynku z Kosiniakiem-Kamyszem Duda otrzymałby 49,1 proc., zaś kandydat PSL 36 proc.

 

Gdyby w drugiej turze doszło z kolei do pojedynku Dudy z Biedroniem ten pierwszy otrzymałby poparcie na poziomie 54,1 proc., zaś kandydat Lewicy - 31 proc. W pojedynku Dudy z Hołownią na obecnego prezydenta zagłosowałoby 54,4 proc. wyborców, zaś na Hołownie 31,2 proc.

 

Sondaż IBRIS - United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany 10-11 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie