Turkowski "chce dawać kibicom radość". 25 stycznia kolejna walka "Cowboya"

Polska
Turkowski "chce dawać kibicom radość". 25 stycznia kolejna walka "Cowboya"
Polsat Sport

Tomasz "Cowboy" Turkowski podczas Hussars Boxing Night 1 w Chwiramie (woj. zachodniopomorskie) zmierzy się 25 stycznia z Tanzańczykiem Adamu Barnabą. To druga walka Polaka po jego powrocie na ring. Poprzednią wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Kilkukrotny mistrz Polski w rodeo boksuje po trzech latach przerwy, a wcześniej był menedżerem i doradcą innych zawodników.

20 grudnia 2019 roku Tomasz Turkowski (4-0, 4 KO) pokonał Słowaka Marcela Strkaca (0-2) przez TKO w II rundzie pojedynku podczas gali w Nowym Dworze (woj. mazowieckie).

 

Jego kolejna walka odbędzie się 25 stycznia o godz. 19:00 w hali sportowej w Chwiramie niedaleko Wałcza (woj. zachodniopomorskie). Rywalem Turkowskiego będzie Tanzańczyk Adamu Barnaba. Pojedynek ten będzie jednocześnie walką wieczoru.

 

Turkowski, dla którego będzie to druga walka po powrocie na ring, zapowiedział w Nowym Dworze mazowieckim, że "chce sprawiać radość kibicom".

 

Wcześniej 28-letni Turkowski na zawodowych ringach stanął do trzech walk. Wygrał je wszystkie po efektownych nokautach, ale w 2016 roku zawiesił swoją bokserską karierę i postawił na jeździectwo. Teraz jednak wrócił do sportów walki i jest jak dotąd niepokonany.

 

- Nie jestem gorszy od wielu obecnych zawodowców, a szkołę bokserskiego przetrwania dostałem między innymi od Maćka Sulęckiego. To dla mnie ostatni dzwonek, aby osiągnąć to coś w pięściarstwie - mówił Turkowski cytowany przez portal bokser.org.

 

ZOBACZ: Z reiningu z powrotem na ring. Tomasz Turkowski stanie do walki na pięści

 

Reining to konkurencja jeździecka w stylu westernowym. Polega na jak najdokładniejszym przejechaniu zadanej trasy, przy czym trzeba to zrobić przez cały czas w galopie, prowadząc konia jedną ręką.

 

Reining jest często nazywany ujeżdżeniem w stylu western. Koń i jeździec muszą zrealizować kilka zadań. To m.in. wykonywanie idealnie okrągłych kół w galopie, szybkie obrócenie na zadzie po uprzednim zatrzymaniu konia czy szybkie obroty konia na tylnej wewnętrznej nodze. Jednym z najbardziej widowiskowych elementów konkurencji jest zatrzymanie z galopu. Koń powinien pochylić zad, wyciągnąć szyję i "prześlizgnąć" się na tylnych nogach.

hlk/ polsatnews.pl, Polsat Sport
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie