Pchnął nożem i odjechał, zostawiając konającego mężczyznę na chodniku. Grozi mu dożywocie

Polska
Pchnął nożem i odjechał, zostawiając konającego mężczyznę na chodniku. Grozi mu dożywocie
Łódzka Policja
Do zdarzenia, w którym życie stracił 31-letni mieszkaniec Opoczna, doszło 7 stycznia wieczorem na jednej z ulic tego miasta

Kara dożywotniego więzienia grozi 44-latkowi, który miał pchnąć nożem 31-latka na jednej z ulic w Opocznie (woj. łódzkie). Podejrzany z zarzutem zabójstwa trafił do aresztu. Jego 34-letnia konkubina i 15-letni kuzyn zostali oskarżeni o współudział w zbrodni.

"Na wniosek prokuratury sąd w Opocznie zastosował tymczasowy areszt wobec 44-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa i jego 34-letniej konkubiny, podejrzanej o współudział w zbrodni. Ich 15-letni wspólnik będzie odpowiadał jak osoba dorosła, a do czasu rozprawy osadzony zostanie w schronisku dla nieletnich. 44-latek był wcześniej wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa, m.in spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - podała w poniedziałek asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

 

 

Wywiązała się szarpanina

 

Do zdarzenia, w którym życie stracił 31-letni mieszkaniec Opoczna, doszło 7 stycznia wieczorem na jednej z ulic tego miasta. Według ustaleń policji pomiędzy 31-latkiem i 44-latkiem wywiązała się szarpanina, która zakończyła się ugodzeniem nożem młodszego z mężczyzn.

 

Domniemany sprawca i towarzysząca mu kobieta oraz jego 15-letni kuzyn z miejsca zbrodni odjechali samochodem, zostawiając konającego mężczyznę na chodniku.

 

Zmarł w szpitalu 

 

Znajomy ofiary chwilę po zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe, jednak pomimo udzielonej natychmiast pomocy medycznej mężczyzna zmarł w opoczyńskim szpitalu.

 

Policjanci w niecałą dobę od zdarzenia ustalili okoliczności zbrodni, co pozwoliło im dotrzeć do trojga podejrzanych o udział w zabójstwie. 44-letni mieszkaniec Opoczna usłyszał zarzut zabójstwa, 34-latka oraz 15-latek zostali oskarżeni o współudział w zbrodni.

ms/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie