Turyści zapłacą za wstęp do włoskiego miasteczka

Świat
Turyści zapłacą za wstęp do włoskiego miasteczka
Wikipedia Commons
Corenno Plinio zawdzięcza swą nazwę Pliniuszowi Młodszemu, politykowi i prawnikowi rzymskiemu, który żył na przełomie I i II wieku naszej ery.

5 euro zapłaci od marca każdy turysta za wstęp do miasteczka Corenno Plinio nad jeziorem Como na północy Włoch, uważanego za perłę architektury w tej części kraju. Opłatę wprowadziły władze tej średniowiecznej osady przeżywającej turystyczne oblężenie.

Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na utrzymanie i rozwój tej wyjątkowej atrakcji regionu Lombardia, przyciągającej coraz więcej zwiedzających z racji malowniczych widoków, sugestywnych murów oraz małego zamku z dwiema wieżami, zbudowanego w XIV wieku.

 

ZOBACZ: Włochy: kara do 500 euro za uderzanie kijami w gałęzie drzew

 

Corenno Plinio zawdzięcza swą nazwę Pliniuszowi Młodszemu, politykowi i prawnikowi rzymskiemu, który żył na przełomie I i II wieku naszej ery. Urodził się w pobliskim Comum Novum, czyli dzisiejszym mieście Como. Tam miał dobra ziemskie, a także willę, która się nie zachowała.

 

Liczące kilkaset lat budowle wymagają nakładów finansowych, a całe miasteczko- rozwoju, by było w stanie pomieścić i przyjąć liczne grupy wycieczkowe. Dlatego postanowiono pobierać opłaty od turystów za wstęp; jak do muzeum.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie