Samochód radnego wyciągnięty z rzeki. Trwają poszukiwania mężczyzny

Polska
Samochód radnego wyciągnięty z rzeki. Trwają poszukiwania mężczyzny
Facebook/Info Meteo LU

Trwają poszukiwania radnego gminy Terespol, który zaginął w piątek. W sobotę z rzeki Krzna w miejscowości Starzynka pod Terespolem wyłowiono jego samochód. W środku nie było jednak nikogo.

Zatopiony w rzece samochód zauważyła w sobotę po południu mieszkanka jednej z okolicznych wsi. Natychmiast wezwała na miejsce służby.

 

Kiedy auto zostało wyciągnięte z wody, okazało się, że wewnątrz pojazdu nikogo nie było.

 

W samochodzie znaleziono jednak dokumenty. Na ich podstawie policjanci ustalili, że właścicielem auta jest 45-latek. Oprócz dokumentów w aucie był również pas z nabojami.

 

 

Natychmiast ruszyły poszukiwania, w które, oprócz policji, straży pożarnej i straży granicznej, zaangażowali się również okoliczni mieszkańcy. W sobotę o godz. 22 akcja została przerwana.

 

Poszukiwania wznowiono w niedzielę rano, ale również bez skutku. - Po zmroku poszukiwania zostały zawieszone. Mężczyzny nie odnaleziono. Poszukiwania będą wznowione w poniedziałek rano – powiedziała podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z komendy policji w Białej Podlaskiej.

 

WIDEO: materiał "Wydarzeń" o poszukiwaniach radnego

  

 

W niedzielę w poszukiwaniach uczestniczyło około 130 osób: policjanci, strażacy zawodowi i ochotnicy, strażnicy graniczni, leśnicy i okoliczni mieszkańcy. Użyto dronów. - Przeszukiwane było koryto rzeki aż do jej ujścia do Bugu oraz brzegi – poinformowała policjantka.

 

W poniedziałek znów będzie przeszukiwane koryto Krzny. Ma być użyty specjalistyczny sonar. Jeszcze raz będą też sprawdzane brzegi rzeki.

 

Nie wiadomo, co się stało z mężczyzną. - Nie wykluczamy żadnej możliwości – zaznaczyła Salczyńska-Pyrchla.

 

 

Według nieoficjalnych informacji Polsat News zaginiony mężczyzna to radny gminy Terespol, który w piątek wybrał się na polowanie. Po południu kontakt z nim się urwał.

 

Potwierdza to rodzina mężczyzny, która w niedzielę opublikowała w mediach społecznościowych apel o pomoc.

 

dk/luq/ polatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie