Błąd ludzki spowodowany "awanturnictwem amerykańskim". Mocne słowa szefa MSZ Iranu

Świat
Błąd ludzki spowodowany "awanturnictwem amerykańskim". Mocne słowa szefa MSZ Iranu
PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH/ Twitter/Javad Zarif
W sobotę Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif napisał w tweecie, że to przez "amerykańskie awanturnictwo" doszło do katastrofy z ukraińskim samolotem pasażerskim. Wyraził głębokie ubolewanie, przeprosiny i kondolencje dla rodzin ofiar.

"Smutny dzień. Błąd ludzki w czasach kryzysu spowodowany awanturnictwem amerykańskim doprowadził do katastrofy. Nasze głębokie wyrazy żalu, przeprosiny i kondolencje dla naszego narodu, rodzin wszystkich ofiar i innych narodów dotkniętych katastrofą" - napisał.

 

ZOBACZ: To nagranie ma przedstawiać moment zestrzelenia samolotu nad Iranem. Analizują je eksperci

 

Iran się przyznał

 

Wcześniej w sobotę strona irańska przyznała się do nieintencjonalnego zestrzelenia w środę rano ukraińskiego samolotu pasażerskiego kilka minut po starcie z lotniska w Teheranie; zginęło wszystkich 176 osób znajdujących się na pokładzie maszyny, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców, a także obywatele Szwecji, Afganistanu, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

 

W swym tweecie szef irańskiej dyplomacji nawiązywał do amerykańskiej akcji zabicia przy pomocy drona 3 stycznia na lotnisku w stolicy Iraku Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie