Greta Thunberg apeluje do Siemensa. Chodzi o kopalnię węgla

Świat
Greta Thunberg apeluje do Siemensa. Chodzi o kopalnię węgla
Twitter/Greta Thunberg
Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg zaapelowała w sobotę do niemieckiego koncernu Siemiens AGD o wstrzymanie, opóźnienie bądź przerwanie budowy w Australii kopalni węgla kamiennego.

"W poniedziałek oni (Siemens) ogłoszą swoją decyzję. Proszę, pomóżcie namówić ich do podjęcia jedynej właściwej decyzji - napisała w sobotę w tweecie.

 

ZOBACZ: Czy Greta Thunberg nie musi chodzić do szkoły? Mamy odpowiedź szwedzkiego ministerstwa edukacji

 

Kopalnia w Australii

 

Siemens ma zdecydować w poniedziałek o swoim zaangażowaniu w rozwój kopalni węgla budowanej przez indyjską firmę Adani Enterprises.

 

Rząd Australii zaaprobował w ubiegłym roku budowę przez Adani nowej kopalni węgla w stanie Queensland. Ma ona produkować rocznie 8-10 mln ton węgla.

 

Australia jest jednym z największych producentów węgla. Jej władze konsekwentnie popierają energetykę węglową ze względu na jej wartość ekonomiczną, pomimo zaleceń dotyczących wpływu paliw kopalnych na zmiany klimatu.

 

Wielu Australijczyków oskarża rząd o brak działań w sprawie globalnego ocieplenia, a krytyka narastała, gdy fala upałów pobiła rekordy w całym kraju i wywołała olbrzymie pożary. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie