Niemcy: w auto osobowe uderzył bus. Z pięcioosobowej polskiej rodziny przeżył tylko ojciec

Świat
Niemcy: w auto osobowe uderzył bus. Z pięcioosobowej polskiej rodziny przeżył tylko ojciec
Feuerwehr Röttenbach/Mühlstetten
Mężczyzna uderzył czołowo w Renaulta Koleosa, którym z urlopu w Polsce wracała pięcioosobowa rodzina

W auto polskiej rodziny, jadące drogą w okolicach Wernsbach we Frankonii, uderzył bus marki Volkswagen. Na miejscu zginęła 35-letnia kobieta siedząca za kierownicą auta osobowego. W szpitalu zmarło troje dzieci w wieku 4, 9 i 12 lat. Stan 35-letniego ojca rodziny jest ciężki. Do szpitala trafiły również osoby z busa. Życie kierującego nim 19-latka i jego 17-letniej pasażerki nie jest zagrożone.

Niemiecka policja poinformowała, że wypadek - doszło do niego w niedzielę w nocy - spowodował 19-letni kierowca Volkswagena Transportera, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. 

 

Mężczyzna uderzył czołowo w Renault Koleosa, którym z urlopu w Polsce wracała pięcioosobowa rodzina - spędzali święta w jednej z miejscowości w gminie Krajenka, skąd pochodzili. Od kilku lat mieszkali w Niemczech. 

 

ZOBACZ: Wypadek w Kaniowie. Bryła lodu spadła z ciężarówki na skodę, poważne obrażenia kierującej

 

Na miejscu wypadku pracowała blisko stuosobowa ekipa służb ratowniczych. Na miejsce przybyło 10 karetek pogotowia i dwa śmigłowce.

 

Kierująca renault 35-letnia kobieta zmarła pomimo prowadzonej reanimacji. W szpitalu zmarły dzieci: dwie dziewczynki w wieku 4 i 9 lat oraz 12-letni chłopiec. Do szpitala trafił również 35-letni ojciec. Jego stan lekarze określają jako bardzo ciężki. 

 

Polska rodzina mieszkała ostatnio w Wallerdorfie, gdzie miała wielu przyjaciół. Mieszkańcy tej miejscowości opisywali rodzinę dziennikarzom z "Augsburger Allgemeine" jako "bardzo przyjazną i towarzyską". 

grz/luq/ "Augsburger Allgemeine"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie