Syn posła zatrzymany za posiadanie narkotyków

Polska
Syn posła zatrzymany za posiadanie narkotyków
Polsat News
Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa II pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów w Warszawie.

- Jan W., syn posła Mariusza Witczaka z Koalicji Obywatelskiej został zatrzymany w Warszawie za posiadanie narkotyków – dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Informację potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Jan W. razem z innym mężczyzną zostali zatrzymani przez policję w czwartek w nocy na warszawskim Wilanowie.

 

- Mogę potwierdzić, iż w dniu 9 stycznia 2020 r. około godz. 00.15 policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Wilanów w trakcie patrolowania rejonu ul. Gołkowskiej wylegitymowali dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie marki audi – przekazał prokurator Łapczyński.

 

ZOBACZ: Kierował pod wpływem narkotyków. Tłumaczył, że to przez seks

 

- Kiedy mężczyźni zostali poproszeni o dokumenty, mężczyzna siedzący na miejscu kierowcy wyciągnął z kieszeni paczkę po gumach i włożył ją w do schowka w drzwiach. Po sprawdzeniu zawartości paczki, policjanci ujawnili w niej torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego oraz torebkę foliową z zawartością białego proszku – podał prokurator.

 

Przyznał się do posiadania środków odurzających

 

Według informacji PAP potwierdzonych przez prokuratora legitymowanym mężczyzną siedzącym na miejscu kierowcy i zarazem osobą, która była posiadaczem substancji okazał się 23-letni Jan W., syn jednego z posłów.

 

- Badanie narkotesterem wykazało, iż zabezpieczone substancje to marihuana o wadze 1,35 g oraz amfetamina o wadze 0,62 g. Mężczyzna został zatrzymany, a auto zostało przekazane ojcu – poinformował prokurator Łapczyński.

 

Dodał, że od zatrzymanego Jana W. pobrano mocz do badań na zawartość środków odurzających lub substancji psychotropowych, celem sprawdzenia czy prowadził samochód pod wpływem lub po użyciu środków odurzających.

 

- Jan W. usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania, w których wskazał, iż ujawnione przy nim środki odurzające posiadał na własny użytek – podał prokurator.

 

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa II pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów w Warszawie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie