Drony pomagają w walce ze smogiem. Władze Poznania przedłużają akcję

Polska
Drony pomagają w walce ze smogiem. Władze Poznania przedłużają akcję
Polsat News

Poznań nie ustępuję w walce ze smogiem. Władze miasta zadecydowały, że chcą przedłużyć akcję antysmogową z wykorzystaniem specjalistycznych dronów. Kontrole mają potrwać do marca, a drony będą latały nie tylko w dzień, ale również w nocy. Jest to odpowiedź na uwagi mieszkańców, którzy podkreślali, że właśnie wieczorami najczęściej pali się w piecach.

- Realizując budżet obywatelski dron dokonywał oblotu w ciągu 30 dni. W tym czasie objął sprawdzeniem ponad 22 tys. budynków, a szczegółowej analizie poddano spaliny z 230 kominów. Na bazie tych wyników strażnicy dokonywali kontroli już na terenie nieruchomości, w wyniku czego ujawniono 25 nieprawidłowości i nałożono mandaty karne - powiedziała Polsat News Marta Hyżak-Spychała, zastępca Komendanta Straży Miejskiej Miasta Poznania.

 

ZOBACZ: Niezwykły mural w Poznaniu. Będzie... oczyszczał powietrze

 

WIDEO: Drony walczą ze smogiem w Poznaniu.

  

 

Zastępca prezydenta miasta Katarzyna Kierzek-Koperska podkreśliła, że drony to główne narzędzie nie tylko do walki z trucicielami, ale także do budowania świadomości społecznej. 

 

- Mam nadzieję, że to narzędzie spowoduje, że ludzie widząc, że nie jesteśmy bezczynni na to, że powietrze jest zanieczyszczone, dron lata, nikt nie może czuć się bezkarny - dodała.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie