Rozkawałkowane ciało znaleziono w walizce na lotnisku Schiphol

Świat
Rozkawałkowane ciało znaleziono w walizce na lotnisku Schiphol
Flickr/Thomas CUELHO
Rzecznik Marechaussee nie ujawnił, w którym hangarze lotniska znaleziono walizkę, ani która linia lotnicza przetransportowała walizkę z częściami ciała

W jednym z hangarów na lotnisku Schiphol w Amsterdamie znaleziono walizkę, w której znajdowały się części ciała. Przy bagażu nie było żadnych dokumentów, nie wiadomo więc, do kogo należy. Holenderscy specjaliści badają obecnie jej zawartość, by ustalić, czy doszło do przestępstwa.

Śledczy z Royal Netherlands Marechaussee (holenderska  żandarmeria - red.) wstępnie ustalili, że znajdujące się w walizce rozkawałkowane zwłoki miały być przeznaczone do badań medycznych, ale konkretne ich przeznaczenie jest szczegółowo sprawdzane. 

 

Wciąż również nie ustalono, w jaki sposób walizka znalazła się na lotnisku i kto ją tam umieścił. 

 

ZOBACZ: Udawał pilota, by latać za darmo. "Wyleciał" z lotniska w kajdankach

 

Rzecznik Marechaussee nie ujawnił, w którym hangarze lotniska znaleziono walizkę, ani która linia lotnicza przetransportowała bagaż z częściami ciała.

 

Potwierdził jedynie, że znalezisko zostało zgłoszone do Marechaussee, ale już konkretnej daty nie chciał ujawnić - stwierdził, że to mogło być we wtorek lub w środę. Rzecznik zapewniał holenderskie media, że nie może o sprawie informować bardziej szczegółowo. 

grz/luq/ "NH Neuws", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie