Justin Bieber choruje na boreliozę i mononukleozę

Kultura
Justin Bieber choruje na boreliozę i mononukleozę
commons.wikimedia/Soundercover/CC BY-SA 4.0
Ostatnie lata były trudne, ale dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia jestem w stanie poradzić sobie z tą nieuleczalną chorobą

"Niedawno zdiagnozowano u mnie boreliozę. Choruję też na poważną odmianę mononukleozy, która wpływa na mnie, moją skórę, cerę, funkcje mózgu, energię i zdrowie" - napisał na Instagramie Justin Bieber. Znany piosenkarz dodał, że jest poddawany leczeniu.

Bieber w mediach społecznościowych odniósł się do artykułu opublikowanego w portalu TMZ pt. "Justin Bieber walczy z boreliozą i wygrywa".

 

ZOBACZ: Grypa atakuje. Tylko na Mazowszu ponad 241 tys. zgłoszeń

 

"Dużo osób mówi, że Bieber wygląda jak g**** na metamfetaminie itd. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że niedawno zdiagnozowano u mnie boreliozę, a także choruję na mononukleozę" - napisał 25-letni piosenkarz.

 

 

Zapewnił, że jest pod opieką lekarzy. "Ostatnie lata były trudne, ale dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia jestem w stanie poradzić sobie z tą nieuleczalną chorobą (mononukleozą - red.). Wrócę lepszy niż kiedykolwiek" - zapewnił.

 

Bieber zapowiedział, że wkrótce w serwisie YouTube pojawi się seria filmów dokumentalnych opowiadająca o tym, w jaki sposób walczy z chorobą.

 

ZOBACZ: "Nawet Justin Bieber może nas krytykować". Brudziński zareagował na słowa Jaggera

 

Justin Bieber to kanadyjski piosenkarz popowy. Wokalista zyskał sławę dzięki piosence "Baby" wydanej w 2010 r. Jest m.in. laureatem Nagrody Grammy 2015 w kategorii "Artysta Roku". Do jego najbardziej znanych utworów należą m.in. "Sorry", "What Do You Mean?", "Love Yourself". Opublikowany w styczniu teledysk do piosenki Yummy obejrzano w serwisie YouTube ponad 31 mln razy.

 

Odporność, ale wirus na całe życie

 

Boreliozę, zwaną też chorobą z Lyme, wywołują krętki z rodzaju Borrelia, przenoszone przez m.in. kleszcze. W pierwszym okresie choroby u większości zakażonych pojawia się niebolesny rumień wędrujący, w którego środku widać przejaśnienie. Zmianom skórnym czasem towarzyszą objawy grypopodobne, takie jak gorączka lub stany podgorączkowe, uczucie rozbicia, zmęczenie, bóle głowy, mięśni i stawów. Wśród późnych objawów boreliozy u osób dorosłych wymieniane jest zanikowe zapalenie skóry kończyn. Zmianom towarzyszy zapalenie stawów i zmiany neurologiczne. Do rozpoznania boreliozy niezbędne jest stwierdzenie charakterystycznych objawów i potwierdzenie badań laboratoryjnych. Chorobę leczy się antybiotykami.

 

ZOBACZ: Kleszcze atakują. To może być rekordowy rok jeśli chodzi o liczbę zachorowań na boreliozę

 

Z kolei mononukleoza zakaźna zwana też "chorobą pocałunków" jest chorobą wirusową spowodowaną najczęściej pierwotną infekcją wirusa Epsteina-Barr. Przenoszona jest drogą kropelkową. Choroba objawia się m.in. bólami głowy, apatią, rozkojarzeniem i ogólnym osłabieniem. Następnie pojawia się gorączka wynosząca ok. 39 stopni Celsjusza, która może trwać nawet przez miesiąc. Stałymi objawami są też powiększenie wątroby i śledziony oraz krwotoczne plamki na granicy podniebienia. Poważne powikłania, takie jak m.in. zapalenie mięśnia sercowego lub pęknięcie śledziony występują w mniej niż 5 proc. przypadków. Nawet po wyleczeniu objawów, wirus pozostaje w organizmie na całe życie.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie