Morawiecki jedzie na szczyt gospodarczy w Berlinie. Nie zobaczy się z Merkel

Biznes
Morawiecki jedzie na szczyt gospodarczy w Berlinie. Nie zobaczy się z Merkel
PAP/Paweł Supernak
Premier Mateusz Morawiecki przybędzie w środę po południu do Berlina, by wziąć udział w kongresie ekonomicznym organizowanym przez koncern medialny Axel Springer.

Premier Mateusz Morawiecki przybędzie w środę po południu do Berlina, by wziąć udział w kongresie ekonomicznym organizowanym przez koncern medialny Axel Springer. W programie wizyty nie ma spotkania z kanclerz Angelą Merkel - poinformował PAP ambasador RP w RFN.

- Nie będzie to tym razem wizyta polityczna. Nie będzie spotkania z kanclerz Angelą Merkel. Pan premier został zaproszony przez koncern medialny Axel Springer do udziału w dorocznej konferencji Welt Economic Summit w Berlinie - powiedział Andrzej Przyłębski, polski ambasador w Berlinie.

 

ZOBACZ: "Walka z globalnym ubóstwem". Poznaj laureatów ekonomicznego Nobla

 

Szczyt gospodarczy

 

W tym roku oprócz Mateusza Morawieckiego na kongresie mają wystąpić m.in. niemiecki wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz, wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis, minister gospodarki RFN Peter Altmaier, szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas, minister obrony tego kraju Annegret Kramp-Karrenbauer oraz szef monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfgang Ischinger.

 

Szczyt gospodarczy organizowany już po raz 12. przez niemieckiego giganta medialnego jest zaplanowany jako miejsce spotkania między przedstawicielami świata biznesu i polityki. Na spotkanie z szefem polskiego rządu zaproszono około 60 osób, głównie dyrektorów generalnych spółek giełdowych z listy DAX30 oraz szefów innych niemieckich firm.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie