3,5 godziny zajmuje pokonanie zakopianki. Turyści wracają do domów

Polska
3,5 godziny zajmuje pokonanie zakopianki. Turyści wracają do domów
PAP/Grzegorz Momot/ zdj. ilustracyjne
W poniedziałek wielu turystów wraca spod Tatr po noworocznym odpoczynku.

Na popularnej zakopiance, czyli drodze spod Tatr do Krakowa w poniedziałek po południu nadal tworzą się korki. Przejazd trasy Zakopane – Kraków trwa około 3,5 godziny – poinformował dyżurny ruchu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sam wyjazd z Zakopanego nie sprawia już problemów kierowcom. Największe natężenie ruchu około godz. 16. Było w okolicy Nowego Targu przy zwężeniu drogi do jednopasmówki i dalej w kierunku sygnalizacji świetlnej w Klikuszowej.

 

Kolejne utrudnienia kierowcy napotykają na zjeździe z drogi ekspresowej za miejscowością Skomielna Biała. Dalej sznur aut tworzy się przed światłami na przedmieściach Krakowa.

 

ZOBACZ: Pijana 59-latka wjechała pod pociąg w Wielkopolsce. Zbiegła z miejsca wypadku

 

Policja wzmożony ruch na trasie obserwowała od godz. 9. Największe utrudnienia kierowcy napotkali już przy wyjeździe z Zakopanego. Dalej sznur aut stał na zwężeniu drogi za Nowym Targiem. Kolejne utrudnienia czekały kierowców na zjeździe z drogi ekspresowej za miejscowością Skomielna Biała.

 

Zarówno w Zakopanem, jak i w innych miejscowościach turystycznych pod Tatrami jest nadal bardzo wielu turystów. Stacje narciarskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Na Podhale przyjechali m.in. goście zza wschodniej granicy. Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini spędzają tu prawosławne święta Bożego Narodzenia.

 

Wideo: powroty z Zakopanego do długim weekendzie

 

  

 

Apel policji

 

Poniedziałek to ostatni dzień wolnego dla uczniów. Sporo turystów postanowiło przedłużyć sobie świąteczno–noworoczny wypoczynek pod Tatrami. W Zakopanem nadal panuje spory ruch, ponieważ rozpoczęły się święta prawosławne, na które pod Tatry przyjechali turyści z za wschodniej granicy.

 

W sobotę i w niedzielę w województwie małopolskim doszło do 11 wypadków, 1 osoba straciła życie, 14 zostało poszkodowanych. Zatrzymano 19 nietrzeźwych kierowców.

 

Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

las/ml/emi/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie