Dworczyk o szefie MSZ: polityk nie musi być w mediach, aby było widać, że pracuje

Polska
Dworczyk o szefie MSZ: polityk nie musi być w mediach, aby było widać, że pracuje
Polsat News
Według Michała Dworczyka, polityka zagraniczna Polski funkcjonuje bardzo dobrze

- Szef MSZ Jacek Czaputowicz pracuje w sposób absolutnie normalny i prowadzi prace resortu z powodzeniem - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że wydarzenia na Bliskim Wschodzie wokół śmierci Sulejmaniego zrealizowały USA, a nie NATO. Jego zdaniem, mówienie, że Polska jest w głównym wirze tych zdarzeń jest "na wyrost".

Dworczyk przypomniał, że polskie wojsko uczestniczy w Iraku w misji szkoleniowej w ramach stacjonujących tam jednostek NATO. - Wszystkie decyzje dotyczące ich dalszej obecności będziemy podejmowali rozważnie wraz z sojusznikami - powiedział. 

 

Czy polskie wojsko pomoże USA? "To spekulacje, których nie powinniśmy prowadzić"

 

Zapytany przez Bartosza Kurka, czy nasi żołnierze będą tam "tkwić", chociaż misja Sojuszu została zawieszona, stwierdził, że "Polska nie będzie podejmowała decyzji oddzielnie". 

 

Z kolei na pytanie, czy "pójdziemy za Amerykanami", jeśli na Bliskim Wschodzie dojdzie do wojny, odpowiedział, że "to obszar spekulacji, których nie powinniśmy prowadzić".

 

ZOBACZ: Pilna narada w NATO ws. napięć na Bliskim Wschodzie

 

- Mamy określony porządek prawny, w ramach którego zapadają tak ważne decyzje jak udział kontyngentów w misjach zagranicznych. Decyzje są przekazywane dopiero, gdy zostaną wypracowane - powiedział szef KPRM. 

 

Dodał, że "ostatnie wydarzenia, które spowodowały spiralę kolejnych, były zrealizowane przez Amerykanów, a nie przez NATO". - Mówienie, że Polska jest w głównym wirze wydarzeń jest na wyrost - ocenił. 

 

Dworczyk: minister Czaputowicz pracuje w sposób absolutnie normalny

 

Bartosz Kurek zapytał Dworczyka o działalność ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza w kontekście sytuacji w Iraku i Iranie oraz słów prezydenta Rosji Władimira Putina dt. Polski. 

 

ZOBACZ: "Łajdak, antysemicka świnia". Putin ostro o byłym ambasadorze RP w Niemczech

 

- Bodaj od 20 grudnia w ogóle go nie widać - powiedział prowadzący "Gościa Wydarzeń". 

 

Zdaniem szefa KPRM, Czaputowicz "pracuje w sposób absolutnie normalny". - To nie jest tak, że polityk musi być w mediach, aby było widać, że pracuje - stwierdził.

 

Wideo: polityk nie musi być w mediach, aby było widać, że pracuje - Dworczyk o szefie MSZ

  

 

- Jutro pan minister ma wystąpienie na niejawnej części posiedzenia Rady Gabinetowej, gdzie będzie referował sytuację geopolityczną związaną m.in. z sytuacją w Iranie - poinformował. 

 

ZOBACZ: Prezydent zwołuje Radę Gabinetową. Wraz z rządem zajmie się m.in. sytuacją na Bliskim Wschodzie

 

W opinii Dworczyka, polityka zagraniczna Polski funkcjonuje bardzo dobrze. - Odpowiedź na słowa Putina, sformułowane w wystąpieniu premiera Morawieckiego, to najlepszy tego dowód. Minister Czaputowicz jest w to zaangażowany, prowadzi prace MSZ z powodzeniem - zapewnił. 

 

Poprzednie odcinki programu "Gość Wydarzeń" dostępne są tutaj.

bas/wka/ml/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie