"Tato tworzył dla nas motocykle, quady i trójkołowce". Droga Bartosza Zmarzlika po zwycięstwo

Polska
"Tato tworzył dla nas motocykle, quady i trójkołowce". Droga Bartosza Zmarzlika po zwycięstwo
Polsat News
Bartosz Zmarzlik wyznał, że nie spodziewał się pierwszego miejsca w plebiscycie

- Marzył mi się zawsze tytuł mistrza świata, potem przed plebiscytem, żeby być w pierwszej trójce. A że wygrałem, spełniło się moje kolejne marzenie - powiedział mistrz świata w indywidualnej jeździe na żużlu Bartosz Zmarzlik, który w sobotę otrzymał tytuł Sportowca Roku 2019. W rozmowie z Polsat News opowiedział o początkach swojej kariery i o tym, co zawdzięcza swojej rodzinie.

 

Wideo: Sportowiec Roku 2019 odbiera statuetkę podczas uroczystej gali 

 

  

 

W życiu sportowca jest jeszcze jedna ważna postać - Tomasz Gollob.

 

- Z panem Tomkiem niemal codziennie mamy kontakt, jest to mój mentor, idol - zdradził Zmarzlik. 

 

Tomasz Gollob został mistrzem świata przed czterdziestką. Bartosz Zmarzlik ma dopiero 24 lata i całą karierę przed sobą.

 

Mistrz świata w indywidualnej jeździe na żużlu Bartosz Zmarzlik został uznany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku w 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego", organizowanym wspólnie z telewizją Polsat.

 

- Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia, na scenie czułem się przeszczęśliwy - przyznał Zmarzlik reporterowi Polsat News. Dzień po balu sportowiec w rozmowie z Wydarzeniami przyznał, że marzył o miejscu na podium.

 

- Marzył mi się zawsze tytuł mistrza świata, potem przed plebiscytem, żeby być w pierwszej trójce. A że wygrałem, spełniło się moje  kolejne marzenie - przyznał.

 

Kto jeszcze na podium?

 

Drugie miejsce zajął kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Trzeci na podium był młociarz Paweł Fajdek. Swoje statuetki sportowcy odebrali na Gali Mistrzów Sportu 2020. 

 

Bartosz Zmarzlik pokonał Roberta Lewandowskiego, który w 2019 r. strzelił najwięcej goli na całym świecie. Kibice piłki są zawiedzeni, żużlowcy świętują. Na Zmarzlika zagłosowało blisko 100 tys. kibiców, na Roberta Lewandowskiego - 75 tys. 

 

Rodzinne zdjęcia ukazują drogę Bartosza do zdobycia tytułu mistrza świata w żużlu.

 

arch. rodzinne

 

arch. rodzinne

 

arch. rodzinne

 

arch. rodzinne

 

arch. rodzinne

 

arch. rodzinne

 

arch. rodzinne

 

emi/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie