Niebezpieczny objazd zakopianki. Zderzenie 7 aut w Piekielniku [ZDJĘCIA]

Polska
Niebezpieczny objazd zakopianki. Zderzenie siedmiu aut w Piekielniku
Galeria zdjęć (5)

Zderzenie siedmiu aut osobowych w Piekielniku (woj. małopolskie) na drodze wojewódzkiej nr 957, która umożliwia objazd zakorkowanej zakopianki. Szosa została całkowicie zablokowana. Samochody jechały w większości w kierunku Czarnego Dunajca, przez który można dojechać do Zakopanego.

Do zderzenia siedmiu samochodów jadących głównie w kierunku od Jabłonki Orawskiej do Czarnego Dunajca doszło w piątek około południa w Piekielniku na drodze wojewódzkiej 957.

 

Zablokowany objazd zakopianki

 

Na miejsce zdarznia przyjechali strażacy z OSP Piekielnik i JRG Nowy Targ. Droga została całkowicie zablokowana.

 

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

Uszkodzone auta zostały zabezpieczone i odwiezione przez lawety.

 

ZOBACZ: Białka Tatrzańska: pijany ojciec zasnął za kierownicą. 14-latka zabrała kluczyki

 

Strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne, które wyciekły na jezdnię.

 

Drogą wojewódzką 957 prowadzi ważny objazd zakopianki, który umożliwia podróżującym w Tatry ominięcie korków, które tworzą się na dojeździe do Zakopanego. Trasa objazdu prowadzi z Rabki-Zdroju, a dalej przez Jabłonkę Orawską, Czarny Dunajec, Chochołów, Witów i Kościelisko, do Zakopanego.

 

Policja: w górach potrzebne "zimówki"

 

Policja z Nowego Targu przypomina kierowcom, aby jadąc w góry wymienili opony na zimowe, mimo, że w Polsce nie ma takiego obowiązku. Do kierowców samochodów ciężarowych, autokarów i pojazdów dostawczych funkcjonariusze zaapelowali, aby na odpowiednio oznaczonych odcinkach dróg bezwzględnie stosowali łańcuchy śniegowe.

 

Zakładanie łańcuchów jest obowiązkowe gdy napotykamy znak C-18. Tabliczka pod znakiem informuje także jakich kategorii pojazdów nakaz dotyczy. Warto dodać, że znak ten wymusza na kierującym autem założenie łańcuchów na co najmniej dwóch kołach napędowych. Kierowca, który zignoruje znak C-18 i na zaśnieżonej jezdni nie założy łańcuchów w swoim pojeździe, może zapłacić 200 złotych mandatu i otrzymać jeden punkt karny.

 

Jeżeli warunki na to pozwalają, należy używać łańcuchów przeciwpoślizgowych także poza odcinkami ze znakiem C-18. Tak więc, gdy na drodze zalega duża warstwa śniegu lub jest ona wyjątkowo śliska, wtedy można założyć łańcuchy, aby móc bezpiecznie przejechać przez niebezpieczny odcinek. Trzeba jednak pamiętać, że po zjechaniu na suchy asfalt należy je zdjąć, głównie dla własnego komfortu podróżowania i bezpieczeństwa - podaje policja.

 

Niebezpieczny objazd zakopianki. Zderzenie siedmiu aut w Piekielniku
Galeria zdjęć (5)

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie