Volvo wpadło do domu, w środku spała 90-latka. Wypadek w Kowalowicach [ZDJECIA]

Polska
Samochód zniszczył ścianę budynku. Kierowca nie żyje.

W Kowalowicach pod Namysłowem w poniedziałek rano, kierujący osobowym volvo wjechał w dom jednorodzinny. W środku spała 90-letnia właścicielka. Samochodem kierował 37-letni mężczyzna - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Strażacy próbują ustabilizować budynek podporami.

Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem w Kowalowicach pod Namysłowem (woj. opolskie).

 

Z nieustalonych przyczyn, kierujący osobowym volvo wjechał w budynek mieszkalny. Przebywającemu w domu lokatorowi nic się nie stało. Kierujący samochodem poniósł śmierć na miejscu. W środku spała 90-letnia właścicielka, której nic się nie stało.

 

Samochód zniszczył znaczną część budynku.KPP Namysłów
Samochód zniszczył znaczną część budynku.

- Kobieta spała w drugiej części budynku i nic jej się nie stało - powiedział polsatnews.pl asp. Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

 

Samochód wypadł z jezdni na zakręcie i uderzył w ścianę domu jednorodzinnego. W wyniku zderzenia zburzona została zewnętrzna ściana.

 

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w wolnostojący budynek mieszkalny - poinformował portal ratownictwo.opole.pl 

 

Na miejscu zdarzenia nadal trwa akcja ratunkowa strażaków. Inspektorzy nadzoru budowlanego mają przeprowadzić oględziny i ustalić, czy dom będzie się nadawał do naprawy i dalszego zamieszkania.

 

- Strażacy musieli zabezpieczyć część budynku przed zawaleniem. Tam właściwie nie ma całego narożnika - powiedział polsatnews.pl policjant.

 

Na miejsce przyjechało kilka jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie