Szczerski: wyrażam oczekiwanie, że marszałek Grodzki odwoła wizytę w Brukseli

Polska
Szczerski: wyrażam oczekiwanie, że marszałek Grodzki odwoła wizytę w Brukseli
Polsat News
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

- Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli - oświadczył w piątek szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, odnosząc się do zbliżającego się wyjazdu marszałka i rozmowy z wiceszefową KE Vierą Yourovą.

Marszałek Senatu 8 stycznia poleci do Brukseli na zaproszenie wiceszefowej KE, gdzie ma rozmawiać na temat uchwalonych niedawno ustaw sądowych.

 

- Chcę powiedzieć jasno, że zgadzam się z tymi tezami, także opozycji, która mówi o tym, że celem (prezydenta Rosji - red.) Władimira Putina jest wyizolowanie, zniszczenie wizerunku Polski za granicą, zwłaszcza na Zachodzie. Dlatego chcę powiedzieć jasno, że wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli - oświadczył Szczerski podczas rozmowy w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce.

 

ZOBACZ: Szczerski: prezydent Duda rozczarowany reakcją Rosji na oświadczenie premiera

 

"Gra w orkiestrze Putina"

 

Prezydencki minister tłumaczył, że jeśli dziś opozycja będzie jeździła do Brukseli czy innych stolic i "niszczyła wizerunek Polski", będzie to oznaczało, że "gra w orkiestrze Putina, że opozycja realizuje politykę Putina".

 

- Jeśli dzisiaj, w tych okolicznościach z jakimi mamy do czynienia (...), opozycja będzie nadal jeździła do stolic innych krajów i niszczyła wizerunek Polski, bo to jest cel ataku Władimira Putina na Polskę - wyizolowanie naszego kraju z Zachodu i później stworzenie wokół niego atmosfery takiej, która umożliwiłaby jakiś dalsze kroki wobec Polski negatywne - powiedział Szczerski.

 

"Grodzki powinien odwołać swoją wizytę ze względu na bezpieczeństwo państwa"

 

Jak podkreślił "to już nie jest kwestia opozycji, czy walki o władzę, to kwestia bezpieczeństwa państwa. Ze względu na bezpieczeństwo państwa marszałek Grodzki powinien odwołać swoją wizytę w Brukseli" - mówił minister.

 

Dopytywany czy jest to też opinia prezydenta Andrzeja Dudy, Szczerski odparł: tak, to jest oczekiwanie bardzo czytelne z naszej strony.

ac/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze