Tomczyk: ceny prądu rosną m.in. dlatego, że spółki dotują PFN

Polska
Tomczyk: ceny prądu rosną m.in. dlatego, że spółki dotują PFN
Polsat News
- Jeżeli ktoś się zastawia, czemu  w Polsce rosną ceny prądu, to również dlatego że 100 mln zł. idzie na jachty, na pensję członków zarządu, na dziwne programy - dodał Tomczyk

- Spółki Skarbu Państwa, które odpowiadają w Polsce za ceny prądu, dotują Polską Fundację Narodową. I to państwa rząd powołał tę fundację, i za to odpowiadacie - to nie jest tak, że można zmyć z siebie odpowiedzialność - mówił Cezary Tomczyk z PO w programie "Wydarzenia i Opinie". - Używanie tego typu argumentów jest bałamutne - odpowiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Dzisiaj mówiliśmy dużo o podwyżkach cen prądu. Sprawdziłem, jakie firmy przekazują pieniądze z publicznych pieniędzy podatników na Polską Fundację Narodową. Mamy Orlen, PGE, Enea, Lotos i Tauron - to są firmy, które w Polsce odpowiadają za energetykę - mówił Cezary Tomczyk, który był gościem Bogdana Rymanowskiego. 

 

- Jeżeli ktoś się zastawia, czemu w Polsce rosną ceny prądu, to również dlatego że 100 mln zł idzie na jachty, na pensję członków zarządu, na dziwne programy - dodał Tomczyk. 

 

"Wpłaty na PFN nie mają nic wspólnego z cenami prądu"

 

Na zarzuty posła Platformy Obywatelskiej zareagował Radosław Fogiel, wicerzecznika PiS.

 

- To jest nieprawda, bo wpłaty na Polską Fundację Narodową nie mają nic wspólnego z cenami prądu - zaznaczył polityk z ramienia PiS. 

 

ZOBACZ: Gospodarka 2020. Ceny, kredyty i kursy walut w nowym roku

 

- Oczywiście, że mają, dlatego spółki Skarbu Państwa, które odpowiadają w Polsce za ceny prądu dotują Polską Fundację Narodową. I to państwa rząd powołał tę fundację.  I za to odpowiadacie, to nie jest tak, że można zmyć z siebie odpowiedzialność - podkreślał Tomczyk.

 

- Polską Fundację Narodową dotują też inne spółki, jak Orlen, a paliwo nie idzie w górę - stwierdził Fogiel. - No właśnie idzie od nowego roku - odpowiedział Tomczyk.

 

- Jest zdecydowanie tańsze niż za rządów PO. Używanie tego typu argumentów jest bałamutne - powiedział Fogiel. 

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę

 

  

ms/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie