Germanwings: Mimo strajków zrealizowano 85 proc. połączeń

Świat
Germanwings: Mimo strajków zrealizowano 85 proc. połączeń
Polsat News
W czasie 3-dniowego strajku odwołano łącznie około 200 lotów

Podczas trzydniowego strajku personelu pokładowego linii Germanwings odwołano około 200 lotów, z czego ponad 70 w Nowy Rok - poinformowały środę późnym wieczorem niemieckie linie lotnicze Lufthansa, do których należą Germanwings.

- W sumie z 1200 planowanych lotów od poniedziałku do środy zrealizowano ponad 85 procent połączeń - powiedziała agencji dpa rzeczniczka Lufthansy.

 

W środę rzecznik związku zawodowego personelu pokładowego Ufo zapewnił, że strajk nie zostanie przedłużony. - Dzisiaj kończymy protest - powiedział rzecznik. Wcześniej związkowcy nie wykluczali przedłużenia strajku.

 

Będą decyzje o dalszych działaniach

 

Rzecznik Ufo poinformował także, że w najbliższą sobotę zarząd związku będzie dyskutował o dalszych działaniach w trwającym od wielu miesięcy sporze z Lufthansą i jej spółkami zależnymi o płace i emerytury, a także status prawny związku.

 

ZOBACZ: Strajk w spółkach Lufthansy. Ponad 100 lotów odwołanych

 

Do kwietnia sąd pracy musi wydać wyrok w sprawie wniosku Lufthansy o odebranie Ufo statusu związku uprawnionego do zawierania umów zbiorowych. Ufo obawia się szczególnie tego, że Lufthansa mogłaby zawrzeć umowę dotyczącą personelu kabinowego z konkurencyjnym związkiem Verdi, który wchodzi w skład niemieckiej federacji związkowej DGB.

 

1500 lotów odwołanych w listopadzie

 

Związek Ufo reprezentuje około 21 tys. członków załóg. Domaga się dla nich podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych, a także rozszerzenia możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

 

Personel pokładowy Lufthansy strajkował przez dwa dni w listopadzie, co spowodowało odwołanie około 1500 lotów, a protest dotknął wówczas ok. 200 tysięcy pasażerów.

bia/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze