Wzmożone kontrole w Sylwestra na drogach

Polska
Wzmożone kontrole w Sylwestra na drogach
Polsat News
Jednym z elementów akcji "Myśl Trzeźwo" będzie rozwiązanie specjalnego quizu w aplikacji mobilnej Yanosik

W Sylwestra i pierwszy dzień Nowego Roku, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przeprowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną "Myśl Trzeźwo" - powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Jak wskazał podinspektor, celem akcji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości. - Nieświadoma nietrzeźwość kierującego jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po "promilach". Dlatego, zanim wsiądziemy "za kierownicę" warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości - tłumaczył policjant, który dodał, że takie badanie można wykonać na komisariatach i komendach policji.

 

ZOBACZ: Scena gotowa, gwiazdy w znakomitej formie. Już za niecałą dobę "Sylwestrowa Moc Przebojów"

 

Niebezpieczni kierowcy

 

- Powinniśmy pamiętać, że każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu - podkreślił Kobryś.

 

Przekazał również, że termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie Sylwestra, albowiem w tym czasie "chętnie wznosimy toasty za pomyślność w Nowym Roku".

 

Quiz w aplikacji mobilnej Yanosik

 

Jak podkreślił podinspektor w Sylwestra i w pierwszy dzień Nowego Roku funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone działania na polskich drogach, podczas których będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

Podał także, że jednym z elementów akcji "Myśl Trzeźwo" będzie rozwiązanie specjalnego quizu w aplikacji mobilnej Yanosik, który będzie się opierał na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. - Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju - dodał. 

emi/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze