Parafianie zabili napastnika. Strzelanina podczas mszy w USA

Świat
Parafianie zabili napastnika. Strzelanina podczas mszy w USA
Google Street View
Kościół, w którym doszło do strzelaniny

Trzy osoby zginęły w strzelaninie w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie. Mężczyzna zaczął strzelać do wiernych podczas niedzielnej mszy - poinformowała miejscowa policja. Zdążył zabić dwie osoby, zanim zastrzelili go parafianie.

Mężczyzna wyjął strzelbę i zaczął strzelać do ludzi podczas mszy w kościele West Freeway Church of Christ. Po zaledwie kilku sekundach dwaj parafianie, którzy ochotniczo strzegli bezpieczeństwa w świątyni, otworzyli ogień do napastnika.

 

- Miejsca kultu mają być święte, jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi - oświadczył gubernator stanu Teksas Greg Abbott.

 

ZOBACZ: Morderstwo i samobójstwo na wigilii. Strzały w domu, w którym było czworo dzieci

 

- Dwóch bohaterskich parafian uratowało życie wielu ludziom - powiedział szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Jeff Williams.

 

Sprawca był znany policji

 

Po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, zostały w stanie krytycznym przewiezione do szpitala, gdzie zmarły.

 

Śledczy nie podali tożsamości sprawcy strzelaniny, ani też motywu jego działania. Poinformowali jedynie, że był on znany policji. White Settlement to liczące 17 tys. mieszkańców miasteczko na przedmieściach Fort Worth.

 

ZOBACZ: Atak w Pearl Harbor. Zginęło trzech żołnierzy USA

 

We wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do "kościołów, synagog i innych świątyń".

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze