Arcybiskupi i biskupi stają w obronie abp. Jędraszewskiego. "Obrońca Prawdy"

Polska
Arcybiskupi i biskupi stają w obronie abp. Jędraszewskiego. "Obrońca Prawdy"
Archidiecezja Krakowska/Joanna Adamik
Arcybiskup Marek Jędraszewski jest metropolitą krakowskim od 2017 r.

Piętnastu arcybiskupów i biskupów obecnych w sobotę na spotkaniu świątecznym w Rzeszowie, skierowało do abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, otwarty list poparcia i solidarności. "Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej" - napisali hierarchowie.

Arcybiskupi i biskupi podkreślili, że "zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga".

 

List podpisali: abp Adam Szal, bp Jan Wątroba, abp Mieczysław Mokrzycki, abp Wacław Depo, abp Józef Michalik, bp Marian Rojek, bp Stanisław Jamrozek, bp Kazimierz Górny, abp Stanisław Nowak, bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Andrzej Jeż, bp Jan Śrutwa, bp Mariusz Leszczyński, bp Andrzej Przybylski oraz bp Edward Białogłowski.

 

Metropolita krakowski w wywiadzie dla Telewizji Republika pytany m.in. o to, czy ekologizm stoi w sprzeczności z naukami Kościoła Katolickiego przyznał, że jest to "sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga".

 

ZOBACZ: Wójcik: warto słuchać abp. Jędraszewskiego. Ekologia to nie to samo co ekologizm

 

W odpowiedzi na słowa arcybiskupa, wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej napisał w mediach społecznościowych: "Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce".

zdr/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie