Wzięła udział w loterii świątecznej. Dostała prezent od Billa Gatesa

Świat
Wzięła udział w loterii świątecznej. Dostała prezent od Billa Gatesa
redditgifts.com
Paczka od Billa Gatesa ważyła ponad 38 kilogramów.

Serwis Reddit organizuje co roku zabawę "Secret Santa" ("Sekretny Mikołaj"), która polega na wymianie prezentów między osobami z różnych części świata. W Mikołaja zabawił się także Bill Gates. Miliarder wysłał jednej z internautek paczkę ważącą ponad 38 kilogramów. Wśród prezentów znalazły się m.in. rękopis książki "Wielki Gatsby" i scenariusze z drugiego sezonu serialu "Twin Peaks".

Szczęśliwą internautką okazała się być 33-letnia Shelby ze stanu Michigan. 17 grudnia dostała powiadomienie, że jej paczka została nadana w stanie Waszyngton i będzie dostępna do odbioru następnego dnia. 

 

"Powiedziałem mężowi: może to od Billa Gatesa" - napisała Shelby w serwisie Reddit.

 

Następnego dnia rano dostała powiadomienie, że jej paczka waży ponad 38 kilogramów. "Powiedziałam w pracy, że może rzeczywiście dostałam prezent od jakiegoś celebryty" - relacjonowała kobieta.

 

ZOBACZ: Świąteczna amnestia - ponad tysiąc skazanych wyszło na wolność. Trzech wolało wigilię w wiezięniu

 

Tego samego dnia Shelby pojawiła się w biurze firmy kurierskiej. "Dałam urzędnikowi numer mojej przesyłki, a on zaczął krzyczeć: o mój Boże! Jesteś paczką Billa Gatesa! Czekaliśmy na ciebie cały dzień" - napisała.

 

Rzecznik serwisu Reddit potwierdził, że Bill Gates wysłał paczkę do jednego z internautów. Miliarder uczestniczy w wymianie prezentów od 2013 roku.

Książki, słodycze, Lego

 

Paczka od miliardera zawierała m.in. podpisany przez Gatesa oryginalny rękopis książki "Wielki Gatsby", książki, zabawki dla jej kota, hamak z moskitierą, słodycze, zestawy Lego, a także przedmioty związane z Harrym Potterem oraz serialem "Twin Peaks" - koszula, bluza, książka reżysera Jonathana Sangera, pięć scenariuszy z drugiego sezonu oraz haftowana kurtka noszona przez członków załogi.

 

Prezent od Billa Gatesa przyszedł po trudnym roku dla 33-latki. Jej matka zmarła nieoczekiwanie w kwietniu, na 10 dni przed ślubem swojej córki. 

 

ZOBACZ: Wzruszające słowa prezes Fundacji Polsat. "Nikt im nie dziękuje"

 

Shelby powiedziała, że ​​najbardziej osobistym prezentem od Gatesa była darowizna ku pamięci jej matki na rzecz Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA). 

 

"W kwestionariuszu dotyczącym prezentów poinformowałam, że moja mama zmarła, ale w ogóle nie wspomniałam o AHA" - napisała.

 

 

Swoją radością podzieliła się zarówno postem na Reddicie, jak i nagraniem na YouTube, na którym pokazała notatkę od Gatesa.

 

"Wiem, że żaden prezent nigdy nie zrekompensuje utraty kogoś tak ważnego dla ciebie. Bardzo mi przykro z powodu twojej mamy. Mam nadzieję, że ty i twoja rodzina znajdziecie spokój podczas nadchodzących Świąt" - napisał miliarder.

zdr/ polsatnews.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie