Siostra George'a Michaela zmarła w Boże Narodzenie - dokładnie trzy lata po śmierci brata

Świat
Siostra George'a Michaela zmarła w Boże Narodzenie - dokładnie trzy lata po śmierci brata
commons.wikimedia/Yves Lorson/CC BY 2.0
George Michael sprzedał ponad 100 mln płyt

Melanie Panayiotou zmarła nagle w Boże Narodzenie w swoim domu w Londynie w wieku 55 lat. Była młodszą siostrą piosenkarza George'a Michaela. Kobieta zmarła dokładnie trzy lata po swoim bracie - wokalista odszedł w Boże Narodzenie 2016 r.

Ciało Melanie w środę ok. godz. 19 znalazła jej starsza siostra Yioda Panayiotou. Kobieta zmarła w swoim domu w dzielnicy Hampstead w północno-zachodnim Londynie. 

 

ZOBACZ: Wiersze George’a Michaela sprzed lat ujawnione przez jego przyjaciółkę z dzieciństwa

 

Londyńska policja poinformowała, że śmierć Melanie nie jest traktowana jako podejrzana, choć jej przyczyna nie jest jeszcze znana. Prawnik John Reid w wydanym oświadczeniu poprosił o uszanowanie prywatności rodziny pogrążonej w żałobie.

 

Melanie i Yioda były blisko związane ze swoim bratem. Po jego śmierci w 2016 r. odziedziczyły znaczną część jego majątku wynoszącego 97,6 mln funtów oraz willę w północnym Londynie.

 

Sprzedał ponad 100 milionów płyt

 

Michael zmarł nagle w 2016 r. w wieku 53 lat. Przyczyną śmierci piosenkarza był atak serca połączony ze stłuszczeniem wątroby - nie była ona wynikiem przedawkowania używek. Jego pogrzeb odbył się trzy miesiące po jego śmierci - spoczął na cmentarzu w Highgate w Londynie.

 

ZOBACZ: Ujawniono przyczynę śmierci George'a Michaela

 

Piosenkarz urodzony w północnym Londynie jako Georgios Kyriacos Panayiotou, sprzedał podczas swojej kariery ponad 100 milionów płyt. Był współzałożycielem legendarnego zespołu "Wham!", który wylansował m.in. świąteczny hit "Last Christmas".

 


 
Po rozpadzie zespołu w 1986 roku Michael rozpoczął niezwykle udaną karierę solową, stając się jednym z najpopularniejszych artystów muzyki popularnej w historii. Aż jedenaście jego singli znalazło się na czele listy przebojów w Wielkiej Brytanii; w 2008 roku magazyn "Billboard" sklasyfikował go na 40. miejscu listy najpopularniejszych artystów w historii.
 
Największe przeboje Michaela to: "Careless Whisper", "Faith", "December Song", "Freedom" i "Father Figure".

bas/luq/ Daily Mail, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie