Wiersze George’a Michaela sprzed lat ujawnione przez jego przyjaciółkę z dzieciństwa

Kultura
Wiersze George’a Michaela sprzed lat ujawnione przez jego przyjaciółkę z dzieciństwa
Facebook/George Michael

Zmarły pod koniec 2016 r. George Michael był prawdziwą gwiazdą. Okazuje się jednak, że artysta od najmłodszych lat próbował swoich sił nie tylko jako muzyk, ale też poeta. Penny Ling, koleżanka słynnego piosenkarza jeszcze z czasów szkolnych, upubliczniła właśnie dwa wiersze napisane przed laty przez Michaela. Jak powiedziała, podobnych utworów było więcej.

Georgios Panayiotou (prawdziwe nazwisko Michaela) i Ling uczęszczali razem do szkoły Roe Green Junior School w Kingsbury w północnym Londynie.

 

Po latach Ling odkryła, że dwa wiersze napisane przez gwiazdora zostały opublikowane w szkolnym roczniku z 1974 roku (księga z informacjami o uczniach i absolwentach wydawana rokrocznie w wielu anglosaskich szkołach). Postanowiła jednak nie mówić o nich nikomu aż do teraz. Po śmierci muzyka w Święta Bożego Narodzenia 2016 r. Ling zdecydowała się upublicznić wiersze.

 

"Sounds in the night" ("Dźwięki w nocy") i "The story of a horse" ("Historia pewnego konia") to krótkie wierszyki, tylko częściowo rymowane. Pierwszy jest zaskakująco emocjonalny jak na 11-latka i mówi o sytuacji osoby niewidomej. Drugi to historia konia, który ma zostać zastrzelony, ale ludzie darują mu życie.

 

Daily Mail

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie