Polsat najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia

Kultura
Polsat najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia
Kadr z filmu
W Wigilię "Kevina samego w domu" obejrzało aż 3,8 mln widzów

Tegoroczne święta bezsprzecznie należały do Telewizji Polsat. Łącznie w Wigilię oraz Święta Bożego Narodzenia stacja uzyskała średnie udziały na poziomie 9,6 proc. w grupie wszystkich widzów i 11,8 proc. w grupie wiekowej 16-49. Prawie 3,8 miliona widzów zasiadło przed telewizorami w wigilijny wieczór, by zobaczyć kultową komedię "Kevin sam w domu".

Stało się to już swego rodzaju tradycją, że w Wigilię Polsat deklasuje konkurencję pod względem popularności wśród Polaków. Tego dnia w obu grupach audytoryjnych stacja uzyskała średnie udziały na poziomie prawie 15 proc. w grupie wszystkich widzów i 17,6 proc. w grupie 16-49. Wpływ na tak dobre wyniki oglądalności miały czołowe punkty programowe, dzięki którym Polsat za każdym razem plasował się na pozycji lidera pasma.

 

ZOBACZ: Najlepszy listopad od początku nadawania Polsat News

 

Hitowy "Kevin sam w domu"

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wigilijny koncert "Wielkie Kolędowanie z Polsatem" z Warszawy - obejrzało go ponad 2,2 mln widzów.

 

"Wielkie Kolędowanie z Polsatem" osiągnęło średnio 23,9 proc. SHR (udział w widowni telewizyjnej - red.) w grupie wszystkich widzów oraz 25,9 proc. w grupie wiekowej 16-49.

 

ZOBACZ: Ponad 5 milionów osób obejrzało Mikołajkowy Blok Reklamowy 2019

 

Podczas tegorocznych świąt nie mogło zabraknąć kultowej pozycji programowej stacji – komedii "Kevin sam w domu". Film okazał się absolutnym hitem, który w tym roku w wigilijny wieczór obejrzało aż 3,8 miliona widzów. Polsat uzyskał średnie udziały na poziomie 30 proc. w grupie 4+ i niemal 40 proc. w grupie komercyjnej.

bas/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze